Tak wygląda sytuacja kierowców we Francji – środek pustkowia, odśnieżona jezdnia i trzeba stać

W nawiązaniu do tekstu:

Francja: kolejne śniegowe zakazy ruchu dla ciężarówek oraz protest rolników…

Jak obecnie wygląda sytuacja we Francji? Obrazują to zdjęcia, które otrzymałem przed chwilą na maila od trzech z Was. Widać tutaj kierowców dosłownie uwięzionych przy drodze przez zakazy ruchu. Widać też, że w wielu miejscach zakazy kompletnie nie mają racji bytu, będąc po prostu jakąś dziwną formą paranoi.

Oto zdjęcia od Czytelnika Jarka, dosłownie chwilę temu wykonane na autostradzie A1, około 50 kilometrów przed Paryżem. Francuzi nakazują ciężarówkom ustawianie się na lewym pasie ruchu i oczekiwanie na poprawę pogody. Sznur aut liczy już podobno kilkadziesiąt kilometrów, podczas gdy sama pogoda… są dwa stopnie w plusie, a na jezdni nie ma śniegu.

sytuacja_we_francji_9_lutego_2018_4 sytuacja_we_francji_9_lutego_2018_5

Te zdjęcia Czytelnik Michał wykonał na autostradzie A6, około 22 kilometry przed zjazdem na N104. Michał utknął wraz z setkami innych ciężarówek, będąc pilnowanym przez żandarmerię. A kiedy będzie mógł ruszyć dalej? Żandarmi nie znają odpowiedzi na to pytanie.

sytuacja_we_francji_9_lutego_2018_3sytuacja_we_francji_9_lutego_2018_1

A rzecz trzecia to zdjęcie od Czytelnika Macieja. Jego z kierowców z jego firmy utknął na autostradzie A10 w kierunku Paryża. Stoi tam od rana, kompletnie bez ruchu, pośrodku niczego, a szansa na kontynuowanie jazdy ma się pojawić dopiero jutro w południe. Lewe zdjęcie, wykonane rano, to swoją drogą jedyna fotografia z tego zbioru, która przedstawia śnieg na jezdni. Prawe natomiast pokazuje, jak łatwo było śnieg pokonać i jak niepotrzebny jest ten cały kryzys.

sytuacja_we_francji_9_lutego_2018_2sytuacja_we_francji_9_lutego_2018_6