Tak wygląda nowy Ford Cargo, z nową, pełnowymiarową kabiną – podobny i do Rangera, i do „chińczyka”

Turecki Magazin Ulaşım w jakiś cudowny sposób zdobył przedpremierowe zdjęcie nowego Forda Cargo. Samochód jest na nim pozbawiony jakiegokolwiek kamuflażu i jak na dłoni widać poszczególne elementy nadwozia. Stało się więc jasne, jak będzie wyglądała ciężarówka, która zadebiutuje już w najbliższych miesiącach.

Wyraźnie widać, że nowy Ford ma pełnowymiarową kabinę, o szerokości 2,5 metra. To chyba najważniejsza zmiana względem poprzednika. Atrapa chłodnicy przywozi mi też na myśl mniejsze Fordy, na czele z obecnym modelem Ranger (poniżej). Z drugiej strony, wiele osób może zarzucić nadmierne podobieństwo do Volva FH zwanego „chińczykiem”.

Kiedy premiera? Nowa turecka ciężarówka ma zadebiutować najpóźniej na wrześniowych targach IAA w Hanowerze. Wiadomo, że samochód trafi też do sprzedaży na terenie Polski, za pośrednictwem jednej z wiodących, polskich sieci dealerskich. Również w naszym kraju przygotowuje się magazyn części zamiennych, mający obsługiwać serwisy z całej Unii Europejskiej.

Pod kabiną nowego Cargo znajdziemy 13-litrowe silniki o mocy do 500 KM, natomiast za dwa lata ma do nich dołączyć zupełnie nowa skrzynia biegów, będąca własną konstrukcją Forda. Więcej na ten temat pisałem tutaj oraz tutaj.