transfactor3665
Opublikowane 2 Styczeń, 2017

Wydłużony o 90 cm DAF XXF znalazł klienta w Niemczech i doczekał się nowego, pirackiego lakieru

daf_xxf_super_space_cab_wydluzony_1

Pamiętacie DAF-a XXF 510, zbudowanego pół roku temu przez holenderską firmę Van Winkoop? Nadwozie tego ciągnika siodłowego zostało przedłużone o aż 90 centymetrów, zyskując w ten sposób kabinę sypialną o iście amerykańskich rozmiarach. Następnie ciężarówka została sprzedana do Niemiec, firmie Roland Graf spod Ludwigslustu, została zaprezentowana na targach IAA 2016 w Hanowerze, po czym kilka miesięcy później wróciła do holenderskiego Van Wikoop.

Tak XXF wyglądał w czasie budowy:

Dlaczego wróciła? Roland Graf zażyczył sobie specjalnego malowania swojego nowego pojazdu, chcąc wyróżnić go nie tylko nową kabiną. Zdecydowano się tutaj na jaskrawy, zielony lakier z pirackimi motywami, prezentujący na ogromnym nadwoziu klasyczne żaglowce. Za wykonanie tego lakieru odpowiedzialna była właśnie firma Van Winkoop, która w połowie grudnia, kiedy DAF XXF był już pomalowany, zaprezentowała na swoim Facebooku poniższe zdjęcia. Prezentują one nowy lakier w pełnej krasie:

daf_xxf_roland_graf_van_wikoop_1 daf_xxf_roland_graf_van_wikoop_2 daf_xxf_roland_graf_van_wikoop_3 daf_xxf_roland_graf_van_wikoop_4

Jednocześnie trzeba dodać, że na lakierze modyfikacje tego DAF-a się nie skończą. Oprócz wyjątkowego lakieru projekt przewiduje także wyjątkowe warunki wypoczynkowe, które zostaną urządzone w przepastnej, ale dotychczas zupełnie pustej kabinie. Można się też spodziewać, że Roland Graf zainwestuje w jakieś zewnętrzne akcesoria, jak miał zwyczaj to robić przy swoich dotychczasowych pojazdach. Dla przykładu, poniżej załączam prezentację Scanii 164 Longline, którą Roland Graf zachwycał kilka lat temu:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Seba napisał(a):

  Szkoda że w Europie tego typu kabiny nie są standardowym zjawiskiem, długość całego zestawu dużo by nie wzrosła, za to warunki do wypoczynku byłyby nie porównywalnie lepsze.

 2. SZYMEK napisał(a):

  Święte słowa.

 3. distefano napisał(a):

  Jak będzie to standart to mogę wrócić na międzynarodówke. Choć kabina to nie wszystko, za mniej jak 7tyś i tak bym nie wrócił, choćby kabina miała 10metrów haha. Pieprzyć dziadtransów !Pieprzyć Unie i jej przepisy ! Owocnego 2017 kierowcy !

 4. aarek7 napisał(a):

  Wszystkie kabiny powinny być dla kierowcy, lecz oby jak najmniej noclegów w trasie, a ta zabudowa to może być na te systemy 3/1,4/1 miesiąca.

Odpowiedz