Wybuch gazu w kabinie, w czasie sobotniej pauzy – z nadwozia niemal nic nie zostało

Film pochodzi z holenderskiego portalu informacyjnego i może być poprzedzony tamtejszą reklamą.


Powyższe nagranie przedstawia wybuch gazu, do którego w sobotni wieczór doszło w kabinie ciężarówki. Jak widać, siła tego zdarzenia była tak ogromna, że pojazd niemal całkowicie stracił poszycie nadwozia.

Bułgarskie Volvo FH spędzało weekend w holenderskiej miejscowości Geleen, stojąc na wąskiej alejce, wśród innych, gęsto zaparkowanych pojazdów. Wewnątrz ciągnika, prawdopodobnie na lewym fotelu, siedział jego kierowca, korzystający w czasie pauzy z butli gazowej. To właśnie w związku z tym przedmiotem miało dojść do wybuchu, który dosłownie rozerwał nadwozie na kawałki.

Kierowca został ciężko ranny, ale udało mu się przeżyć wypadek. Helikopter przetransportował mężczyznę do szpitala, a stwierdzone przez lekarzy obrażenia nie stanowiły bezpośredniego zagrożenia dla życia. Sądząc po uszkodzeniach pojazdu, mogłoby się to wydawać wręcz nieprawdopodobne. Tym bardziej, że sypialnia pojazdu praktycznie przestała istnieć, przód nadwozia skończył się na podszybiu, a latające fragmenty kabiny i wyposażenia uszkodziły kilka innych ciężarówek, a nawet znajdujący się obok budynek.

W sprawie dokładnego przebiegu oraz przyczyny zdarzenia prowadzone jest oczywiście dochodzenie. Niemniej już teraz jest to naprawdę wymowna przestroga w kwestii ostrożnego obchodzenia się gazem.

Oto co zostało z kabiny:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chauffeursnieuws (@cn.chauffeursnieuws)