Wybrano najlepsze naczepy, zabudowy oraz ich podzespoły – oto lista zwycięzców Trailer Innovation 2017

kassbohrer_cysterna_asfalt

Przedstawiciele niemieckiej branży motoryzacyjnej, przy współpracy z dziennikarzami z kilku krajów, przygotowali kolejne nagrody z serii Trailer Innovation. Są to wyróżnienia dla producentów naczep, przyczep lub zabudów, przyznawane za najciekawsze rozwiązania techniczne. Łącznie wyróżniono tutaj aż siedem kategorii, które można przetłumaczyć na język polski w następujący sposób: nadwozie, podwozie, podzespoły, prototyp, środowisko, bezpieczeństwo oraz inteligentne rozwiązanie.

I tak firma Carrier Transicold zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „środowisko”. Ma to związek z zaprezentowaniem agregatu, który wykorzystuje do chłodzenia dwutlenek węgla, bez udziału innych środków chłodzących. W kwestii bezpieczeństwa najlepiej zaprezentował się Kässbohrer, który został doceniony za premierę nowej cysterny do przewozu asfaltu. Zabudowa tego pojazdu może pracować z ładunkami o temperaturze 200 stopni Celsjusza, kierowca ma do dyspozycji system zdalnego sterowania o zasięgu aż 6 metrów, a rozładunek możliwy jest tylko w sytuacji, gdy kierowca wykona wszystkie jego elementy w odpowiedniej kolejności.

Na temat agregatu na CO2 pisałem TUTAJ.

Kolejna na liście zwycięzców jest firma SAF-Holland, która przygotowała oś naczepą o hydraulicznym napędzie. Za to rozwiązanie trafiło jej się pierwsze miejsce w kategorii „podwozie”. Krone wygrało w kategorii „inteligentne rozwiązanie”, za szczególnie rozbudowany system telematyczny dla naczep, natomiast BPW triumfowało w kategorii „podzespoły”, za aktywny system pilnowania ciśnienia powietrza w oponach Air-Save. A na koniec mamy kategorie „najlepszy prototyp” oraz „nadwozie”.

Na temat osi z hydraulicznym napędem pisałem TUTAJ.

W kwestii nadwozia najbardziej doceniono niemiecką firmę Kiesling i jej chłodnię o nazwie HD-Flitzer. Umożliwia ona ekspresowy załadunek i rozładunek, bazując na systemie specjalnych stojaków z koszami i będąc wyposażonym w boczne drzwi pokrywające niemalże cały bok nadwozia. Najlepszym prototypem okazała się zaś nowa wersja zabudowy Innovatrain od szwajcarskiej firmy ContainerMover. Umożliwia ona przeładowanie kontenera z ciężarówki na pociąg w ciągu zaledwie 3 minut.

Poniżej możecie zobaczyć ContainerMover:

Do filmu prezentującego HD-Flitzer przejdziecie klikając na poniższe zdjęcie:

hd-flitzer_zabudowa