Wszystkie światła obrysowe naczepy migające jako kierunkowskazy – Schmitz Cargobull da to seryjnie

Światła obrysowe naczepy, który migają wraz z kierunkowskazem – jeszcze niedawno kojarzyło się to z indywidualnym tuningiem, w skrajnym przypadku mogącym skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Teraz jednak migające „obrysy” mają być fabrycznym wyposażeniem naczep marki Schmitz Cargobull, a firma chwali to jako rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo.

Wszystko jest odpowiedzią na nowe europejskie przepisy. Według normy ECE R48, wprowadzonej w 2017 roku, pojazd musi mieć co najmniej trzy kierunkowskazy, a przy tym nie narzuca się ich maksymalnej ilości. Dlatego też Schmitz Cargobull postanowiło zaoferować naczepy, w których funkcję kierunkowskazu pełni każde boczne światło obrysowe.

Pierwsze naczepy z tak działającym oświetleniem są na drogach już od ubiegłego roku. Wkrótce opisywany system ma wręcz być standardem we wszystkich nowych naczepach trafiających na rynek Beneluksu, Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Kiedy natomiast nowy system będzie standardem we wszystkich nowych naczepach w Polsce? Niestety, o tym Schmitz Cargobull na razie nie wspomina.