Firma XPO jest jednym z dziecięciu największych globalnych dostawców usług transportowych i logistycznych, dysponującym silnie zintegrowaną siecią pracowników, technologii i aktywów rzeczowych.

Dzięki naszej sieci możemy pomagać Klientom w efektywnym zarządzaniu towarami w całej sieci ich łańcucha dostaw. Na szczycie naszej propozycji wartości znajduje się silna kultura nastawiona na obsługę Klienta wspólna dla naszego zespołu na całym świecie.

Nasi pracownicy stale poszukują nowych sposobów pomagania Przewoźnikom w osiąganiu sukcesów, a zarazem cały czas starają się zwiększać swoją efektywność.

Relacja z Przewoźnikami to istota naszej działalności.

XPO Connect dla Przewoźników i Klientów

Firma XPO posiada największą flotę drogową FTL w Europie. Mamy ogromne możliwości realizowania przewozów międzynarodowych jako drugi co do wielkości makler frachtujący.

XPO Logistics posiada ponad 38 000 Przewoźników drogowych pośredniczących i dysponujących około 1 milionem samochodów ciężarowych. Dzięki tak rozbudowanej sieci kontraktowych Przewoźników posiadamy największą w Europie kombinację ładowności samochodów ciężarowych własnych i od Przewoźników.

Nasi Przewoźnicy to w 98% Flota spełniająca normy Euro V, EEV i Euro VI.

Firma XPO Logistics w tym roku uruchomiła interaktywną platformę XPO Connect, która jest dostępna dla Klientów i Przewoźników.

Wirtualny rynek transportowy

XPO Connect to jedna z najbardziej wizjonerskich innowacji – wirtualny rynek, unikatowy w branży, stworzony, by wspierać zdywersyfikowany ekosystem transportowy. Ta technologia umożliwia Klientom i Przewoźnikom zawieranie transakcji dotyczących wymaganej możliwości przewozu.

Dzięki tej innowacyjnej platformie każdy zarejestrowany Przewoźnik może posiadać dostęp do naszych wewnętrznych ładunków, które są udostępniane przez wszystkie Agencje XPO w Europie. To narzędzie jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych giełd transportowych, ponieważ daje Przewoźnikowi przede wszystkim bezpieczeństwo i dostęp do bezpośrednich ładunków od naszych Klientów.

Nasi Klienci również korzystają z dedykowanego portalu XPO Connect.  Portal ten służy do śledzenia realizacji powieżonych transportów. 

XPO Connect jest idealnym narzędziem dla Przewoźników i Spedytorów, którzy w realny sposób chcą mieć nadzór nad własną flotą pojazdów, samodzielnie wyznaczając trasy kierowcom, organizując załadunki korzystając ze zleceń naszych Agencji XPO w Europie.

Natomiast każdy Przewoźnik, który jest zdecydowany oddać swoją flotę pod opiekę działu planowania XPO Polska otrzyma możliwość korzystania z mobilnej aplikacji Drive XPO.

Aplikacja dla Firm transportowych

Czym jest Drive XPO? Jest narzędziem dedykowanym dla Przewoźników i ich Kierowców.

Aplikacja Drive XPO jest kierowana przede wszystkim do Firm Transportowych, które podejmują z XPO Logistics stałą kontraktową współpracę.   

Kierowca, który przyjeżdża na załadunek w aplikacji potwierdza przybycie i rozpoczęcie załadunku. Gdy wyjedzie w trasę również zatwierdza swój statut w aplikacji.

W chwili gdy kierowca przybędzie na miejsce rozładunku, po zakończonym zleceniu jednym kliknięciem informuje o tym Spedytora XPO Polska. Po zatwierdzeniu przez Kierowcę rozładunku aplikacja Drive XPO automatycznie wywoła w Smartfonie aparat którym Kierowca zrobi zdjęcie dokumentów CMR. Dzięki tej aplikacji Przewoźnik po zakończonym rozładunku będzie mógł przesłać online dokumenty transportowe typu CMR.

Płatność w 7 dni, po dostarczeniu dokumentów

Korzystanie z tej aplikacji i wysłanie dokumentów transportowych przyczynia się do uzyskania preferencyjnych warunków płatności np. w ciągu 7 dni od zakończenia transportu.

Firma XPO Transport Solutions Polska aktualnie rekrutuje do współpracy nowych zainteresowanych współpracą Przewoźników. Wielkość Firmy, stałe zlecenia, aplikacje XPO Connect i Drive XPO w obecnych trudnych czasach dla całej branży transportowej dają polskim Przewoźnikom możliwość większego zarobku oraz szybkiego obiegu dokumentów co znacznie skraca termin płatności.

Przewoźniku jeśli jesteś zainteresowany stabilną, bezpieczną pracą pod skrzydłami globalnego dostawcy usług transportowych zapraszamy do osobistego kontaktu z Naszą Firmą.

Dane kontaktowe:

Mateusz Sobolewski
Souring Manager
XPO Logistics
tel. 517 020 970
mail: [email protected]