transfactor3665
Opublikowane 19 Luty, 2017

Wściekle zielona Scania S520 Highline “Diamond Fever”, czyli niepowtarzalny egzemplarz ze Szwajcarii

scania_s520_muller_ermensee_2Szwajcarska firma Müller Ermensee zasłynęła ponad dwa lata temu za sprawą ciężarówki z wizerunkami zespołu Abba. Była to wściekle zielona Scania R520, ze wściekle zielonym wnętrzem, mająca nawet wściekle zielone dodatki. Kiedy natomiast Scania wprowadziła do oferty nową generację ciężarówek, pod koniec ubiegłego roku, Müller Ermensee zamówiło ciągnik z pierwszej partii przeznaczonej dla Szwajcarii i postanowiło swój wściekle zielony tuning powtórzyć.

Zamiast szwedzkich muzyków, tym razem na motyw przewodni wybrano diamenty. Nowa Scania S520 Highline otrzymała więc nazwę “Diamond Fever”, czyli “Gorączka Diamentów”, a zielony lakier został połączony z wizerunkami drogocennych kamieni. Do tego doszła atrapa chłodnicy ze srebrnymi dodatkami, srebrne wycieraczki oraz polerowane dodatki w postaci wszystkich felg, dachowych trąb, czy ukrytych za obudowami zbiorników. Nad przednią szybą pojawiła się jeszcze tablica świetlna z nazwą firmy, a oryginalne oświetlenie, w tym także światła dzienne, przerobiono na kolor pomarańczowy. I tak, bez szczególnie dużej ilości dodatków, nowa S-ka zaczęła wyglądać bardzo ciekawie, a przy tym niepowtarzalnie.

Egzemplarz z muzykami Abby prezentowałem TUTAJ.

Źródło poniższych zdjęć: Facebook Müller Ermensee

scania_s520_muller_ermensee_1 scania_s520_muller_ermensee_5 scania_s520_muller_ermensee_4 scania_s520_muller_ermensee_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. DML982 napisał(a):

  Czy tylko ja odnosze wrażenia że podwyższenie w scani wygląda jak by było nieorginalnym podwyższeniem wyrzezbionym u mietka w garażu. Zupełnie nie pasuje do reszty jeśli chodzi o przednią ściane tego “globa”

 2. Vestas napisał(a):

  Porównując do poprzedniczek, ta prezentuje się o wiele lepiej.

 3. scuderia ferrari fan napisał(a):

  do DML982 TAK TYLKO TY ODNOSISZ TAKIE WRAZENIE.W REALU WYGLADA CALKIEM INACZEJ A JEZELI CHODZI O SRODEK TO WYPRZEDZA KONKURENCJE.NAWET DRZWI ZAMYKAJA SIE JAK W OSOBOWEJ S-KLASIE OD MERCEDESA.

 4. Łukasz napisał(a):

  Jest niesamowicie piekna! 🙂

Odpowiedz