Wrocławska mobilna stacja kontroli pojazdów w akcji – ITD zapolowało na niesprawne samochody

witd_wroclaw_mobilna_stacja_kontroli_w_akcji_1

Pamiętacie jak informowałem, że WITD we Wrocławiu otrzymało do dyspozycji bardzo nowoczesną mobilną stację kontroli pojazdów (artykuł TUTAJ)? No to teraz możemy sobie zobaczyć właśnie tę stację w akcji, a konkretnie na poniższym komunikacie przygotowanym przez samych „krokodyli”. Swoją drogą warto zwrócić uwagę na jedno ze zdjęć dołączonych do komunikatu, na którym widzimy Fiata Ducato, który nie dość, że jest załadowaną lawetą, to jeszcze sam trafił na lawetę. W Niemczech tego typu transport przyprawiłby zapewne BAG-owców o zawał, podczas gdy nasze ITD najwyraźniej nie widziało problemu.

W dniach od 27-30.04.2015 r Jeleniogórski Oddział Dolnośląskiej Inspekcji wraz z Policją z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadził na terenie miast powiatowych Lwówek Śląski, Lubań. Zgorzelec oraz na terenie miasta Jeleniej Góry wzmożone działania z użyciem mobilnej linii diagnostycznej.

Działanie te miały na celu sprawdzenie stanu technicznego pojazdów powyżej 3,5 t. jak również pojazdów przewożących ładunki do 3.5 t.

witd_wroclaw_mobilna_stacja_kontroli_w_akcji_2 witd_wroclaw_mobilna_stacja_kontroli_w_akcji_3witd_wroclaw_mobilna_stacja_kontroli_w_akcji_1
witd_wroclaw_mobilna_stacja_kontroli_w_akcji_5

W czasie wzmożonych działań z użyciem mobilnej linii diagnostycznej skontrolowano 57 pojazdów. W wyniku kontroli zatrzymano 52 dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

Najczęstszą przyczyną niedosuszenia pojazdów do dalszej jazdy były:

–  ubytki powietrza w układzie pneumatycznym,

–  wycieki płynów eksploatacyjnych,

–  niewłaściwe działanie hamulców,

–  uszkodzone zawieszenie pojazdów,

–  niesprawne hamulce postojowe,

–  nadmiernie zużyte bieżniki opon,

–  zużyte tuleje stabilizatorów,

–  nieprawidłowe wpisy określające masę własną pojazdu,

–  brak tablic wyróżniających pojazdów,

–  nadmierne zadymienie,

–  pęknięte klosze lamp tylnych i przednich.

witd_wroclaw_mobilna_stacja_kontroli_w_akcji_4

W jednej z kontroli która odbyła się w dniu w dniu 29.04.2015 r. w miejscowości Zgorzelec na ulicy Bohaterów II Armii Wojska Polskiego inspektorzy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat, którego termin ważności badania  przeglądu technicznego upłynął  01.03.2012 r.. Kontrolowany pojazd  został skierowany na kontrolę   diagnostyczną na Mobilną Linię Diagnostyczną  w wyniku której, stwierdzono  m.in.  wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawny układ hamulcowy. Pojazd  nie dopuszczono do dalszej jazdy i  usunięto  na parking strzeżony na koszt przedsiębiorcy.

Zatrzymane niesprawne pojazdy zostały skierowane na ponowne badania diagnostyczne po wcześniejszej ich naprawie.