OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 27 Grudzień, 2018

Jakie wrażenie robi “półnowe” Iveco Stralis Hi-Way, z gwarancją do 750 tys. kilometrów?

W nawiązaniu do tekstu:

Iveco Stralis Hi-Way 420 Euro 6 – test 40ton.net – co powiedzą na niego floty, co małe firmy, a co kierowcy?

Prawdopodobnie już w przyszłym roku zobaczymy następcę obecnego Iveco Stralis. Ma to być ciężarówka z zupełnie nową kabiną i zupełnie nowym wnętrzem, a więc po prostu bardzo duża nowość.

Tymczasem do dealerów wraca coraz większa ilość poleasingowych Iveco Stralis Hi-Way dotychczasowej generacji. Są to ciężarówki, które mają za sobą około trzy lata eksploatacji i szukają nowych właścicieli w ramach autoryzowanej sieci sprzedaży samochodów używanych OK Trucks.

Jak wyjaśniałem niedawno tutaj, w artykule na temat Renault Gamy T X-Road oraz P-Road, używane ciężarówki to teraz bardzo gorący temat. Jako że przewoźnicy masowo korzystają z wynajmu długoterminowego i nie wykupują pojazdów po zakończeniu leasingu, na placach przybywa kilkuletnich pojazdów o pewnej przeszłości.

By znajdować dla tych pojazdów nowych właścicieli, pod marką OK Trucks firma Iveco przygotowała wyróżniającą się ofertę. Jest to możliwość kupienia trzyletniej ciężarówki z trzyletnią gwarancją i z trzyletnim kontraktem serwisowym. Co też ważne, można zdecydować się na wynajem długoterminowy lub leasing bez obowiązkowego wykupu.

Mówiąc krótko, taka trzyletnia ciężarówka może być odebrana na podobnych warunkach, jak samochód fabrycznie nowy. Rodzi się jednak pytanie, czy z punktu widzenia bezpośredniego użytkownika, czyli po prostu kierowcy, wrażenie będzie podobne? By to sprawdzić, wybrałem się takim Stralisem z OK Trucks na dwudniową przejażdżkę. Jakie zaś były moje wrażenia, sprawdzicie poniżej.

W roli głównej występuje ciężarówka z 2015 roku i mająca niecałe 387 tys. kilometrów przebiegu. Jeśli ktoś odbierze ten pojazd w pełnym pakiecie, jego gwarancja i pakiet serwisowy skończą się w wieku sześć i pół roku, przy przebiegu około 750 tys. kilometrów.

Film oraz zdjęcia: