WOMAN TGX w Polsce oraz w Hiszpanii – reklama używanych i szkolenia dla kobiet

Żeńskie wersje ciężarówek marki MAN, z emblematami „WOMAN” na masce (z angielskiego „kobieta”), to pomysł zrodzony z okazji ubiegłorocznego dnia kobiet. Na tym jednak projekt się nie skończył, będąc realizowanym do dzisiaj, na kilka sposób.

W Hiszpanii pod hasłem WOMAN organizuje się szkolenia dla kobiet-kierowców. W tym roku uruchomiono już drugi nabór, ze stypendiami dla dziesięciu osób. Otrzymają one pełne przygotowanie do prowadzenia ciężarówek, włącznie z kategorią C+E oraz szkoleniem zawodowym. Hiszpańskie przedstawicielstwo marki MAN pokryje aż 70 procent kosztów, a w czasie szkoleń wykorzysta się czerwonego WOMAN-a TGX. Wszystko oczywiście po to, by zachęcić do pracy w transporcie większą ilość kobiet.

WOMAN TGX z hiszpańskich szkoleń:

Tymczasem w Polsce żeński MAN został wykorzystany do promowania ciężarówek używanych. Na bazie najzwyklejszego, flotowego egzemplarza poprzedniej generacji, dostępnego w ramach sieci MAN TopUsed, przygotowano bardzo symboliczne „demo”. Pojazd otrzymał różowe oklejenie, emblemat „WOMAN” na masce, różowe reflektory dalekosiężne i szereg innych, mniejszych dodatków. Tak przygotowany samochód wystąpił na filmowej reklamie, gdzie prowadzony jest przez Karolinę Pilarczyk, zwaną Królową Polskiego Driftu. Na co dzień pani Pilarczyk startuje w zawodach driftingowych na poziomie światowym, natomiast z okazji Dnia Kobiet poprowadziła w poślizgach WOMAN-a, na Torze Jastrząb pod Radomiem.

WOMAN TGX z reklamy:

Cała reklama: