OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Grudzień, 2018

Wojskowe Iveco Daily dla Curaçao w Ameryce Południowej – będzie nim jeździło holenderskie wojsko

Oto Iveco Daily, którego nie spotkasz na zwykłej drodze. Ten specjalistyczny pojazd będzie służył żołnierzom na południowoamerykańskiej wyspie Curaçao. Łącznie zamówiono go w 46 egzemplarzach, z czego większość zostanie odebrana w przyszłym miesiącu.

Choć opisywane pojazdy trafią do Ameryki Południowej, miejscem ich pochodzenia będzie Holandia. Przygotowaniem pojazdu zajęła się holenderska firma DEBA Bedrijfswagens, a odbiorcą będzie holenderska armia. Wynika to z faktu, że Curaçao jest “autonomicznym krajem wchodzącym w skład Królestwa Niderlandów”. Innymi słowy, jest to terytorium zależne od Holandii i stacjonuje tam holenderskie wojsko.

Wróćmy jednak do samego pojazdu. Nosi on nazwę Iveco Daily DMV Anaconda i powstał na bazie 7-tonowego Daily z napędem na cztery koła. Podwozie oraz układ napędowy wywodzą się z cywilnego Daily 4×4, a wśród najważniejszych podzespołów mamy 3-litrowy silnik o mocy 180 KM. Wystarcza on, by rozpędzić 7-tonowy pojazd do 110 km/h.

Gdy spojrzymy na kabinę, dostrzeżemy liczne elementy z samochodu cywilnego. Jest też jednak kilka ciekawostek, jak całkowity brak słupków przy przednich drzwiach, a także brak przedniej szyby. Karabin maszynowy został zamontowany bezpośrednio przed miejscem pasażera, a drzwi z tylnej części nadwozia są łatwo demontowalne.