Wodorowy Hyzon nową marką ciężarówek z Niderlandów – pierwszy już gotowy

Pierwsze zapowiedzi trudno było o ogóle uznać za prawdziwe. Prezentowano przy nich marne fotomontaże, a także chińskiego bliźniaka Forda Cargo z nieudolnie zasłoniętymi oznaczeniami. O dziwo jednak projekt doczekał się realizacji, a singapursko-amerykańska ciężarówka już w najbliższym czasie ma trafić do produkcji w… Europie.

Hyzon już jakiś czas temu chwalił się przejęciem zakładu w niderlandzkim Groningen. Zapowiedziano rychłe rozpoczęcie ciężarówek na wodór, a za bazę miały posłużyć lokalne ciężarówki marki DAF. A dzisiaj faktycznie już można taki samochód zobaczyć.

Przedstawiciele firmy opublikowali pierwsze zdjęcia w internetowym serwisie „Linkedin”. Na fotografiach widnieje DAF CF z nieco zmienionym przodem, opatrzony wielkim logo marki Hyzon i przygotowany właśnie w zakładzie w Groningen.

Podobno ciężarówka ma wodorowy napęd, choć szczegółów w tej kwestii jak na razie się nie podaje. Początkowo też zapowiadano, że na jednym tankowaniu wodoru będzie można przejechać nawet 2000 kilometrów. Wkrótce zaś oba tematy mają zostać zweryfikowane. Jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca pierwszy Hyzon ma bowiem wyjechać na drogi.

Dla porównania, fotomontaż ze wstępu:

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.