Wnętrze następcy DAF-a XF na pierwszych zdjęciach – nowy pulpit i znane rozwiązania

Na kolejne zdjęcia nowego DAF-a nie trzeba było długo czekać. Zaledwie kilkanaście godzin po wczorajszym artykule, zatytułowanym Zupełnie nowy DAF na trasie międzynarodowej…, w sieci zaczęły krążyć zupełnie nowe fotografie. Wzbudzają one wręcz sensację, jako że po raz pierwszy można zajrzeć do wnętrza nowego modelu.

Fotografie nie pozostawiają żadnych wątpliwości – nowa generacja DAF-ów będzie oferowała zupełnie inne miejsce pracy. Układ deski rozdzielczej nie przypomina obecnego, będąc wyposażonym miedzy innymi w bardzo duży, zapewne dotykowy ekran. Widać także zarys nowej kierownicy wskaźniki zastąpione są wyświetlaczem, a układ kolumny kierowniczej wskazuje na znacznie większy zakres regulacji.

Choć, co ciekawe, przeniesiono kilka elementów znanych z dotychczasowego XF-a. W żaden sposób nie zmienił się sterownik oraz świateł oraz klimatyzacji. Podobnie też jak u poprzednika, środek deski wygląda na płaski, pozwalając na ustawianie tam przedmiotów. Może się nawet pojawić charakterystyczny, wysuwany na środku stolik, wszak wyraźnie widać wycięcie na taki wysuwany element. A do tego można zauważyć niewielki tunel silnika. Pracownicy DAF-a najwyraźniej więc trzymają się więc zdania, że zupełnie płaska podłoga nie jest do końca praktyczna.

Oczywiście pozostaje pytanie ile z tych elementów zmieni się jeszcze do premiery i jaka ich część będzie wyposażeniem standardowym. Tak naprawdę nie wiemy też jakiego typu jest to kabina i czy w ofercie nie będzie wersji z zupełnie innym pulpitem lub nawet z płaską podłogą. Aż do przyszłorocznej (prawdopodobnie) premiery pozostaje nam więc czekać i wypatrywać kolejnych fotografii.