OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Maj, 2017

Własne osie firmy Kögel są standardowym wyposażeniem nowych naczep – zaletą ma być m.in. prostota

kogel_os_kta

Kupując nową naczepę marki Kögel, można obecnie spotkać się z osiową nowością. Od ubiegłego miesiąca standardowym wyposażeniem większości pojazdów są bowiem własne osie marki Kögel, noszące nazwę KTA. Mowa tutaj przede wszystkim o naczepach z serii Kögel Cargo, Kögel Lightplus, Kögel Cool oraz Kögel Box.

Co Kögel zachwala w przypadku KTA najbardziej, to przede wszystkim skuteczność układu hamulcowego oraz prostota i praktyczność konstrukcji. Jak tłumaczy sam Kögel, oś oraz półresor zabezpieczone są przez klamrę zaciskową, skręconą dwoma strzemionami, natomiast belka osi jest przytrzymywana od góry półresorem, a od dołu obejmą mocującą. Ponadto, w celu zapewnienia łatwości naprawy, półresor oraz belkę osi można wymieniać oddzielnie.

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. rafa napisał(a):

    miałem niestety wątpliwą przyjemność użytkować naczepę Kogel na osiach Kogel Traxx… i mogę powiedzieć tylko tyle że to wielkie nieporozumienie. Koszt klocków, tarczy nie wspominając o łożysku zespolonym z piastą jest 2,3 razy większy niż SAF czy BPW. Pomijając problem z dostępnością części (niby Meritor a nawet w serwisie trzeba czekac bo nigdy nie było). O częściach w przypadku awarii np. w Anglii można zapomnieć. Może się poprawią ale ja już więcej błędu nie popełnie. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.