OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 30 Październik, 2017

Właściciel Scanii użytej w zamachu w Berlinie dostał od władz Niemiec 10 tys. euro odszkodowania

scania_zamach_w_berlinie

W wyniku zamachu terrorystycznego w Berlinie, polski przewoźnik Ariel Żurawski stracił nie tylko swojego kuzyna – kierowcę Łukasz Urbana, który został zamordowany przez zamachowca. Pan Żurawski poniósł także ogromne straty finansowe, związane z uszkodzeniem sprzętu oraz ładunku. Żeby więc pokryć te straty, władze Niemiec postanowiły wziąć odpowiedzialność za brak bezpieczeństwa w swoim kraju i wypłaciły… 10 tys. euro odszkodowania.

Jak skomentował to Ariel Żurawski, 10 tys. euro to około dziesięć razy mniej, niż oczekiwał. Sama pierwsza rata leasingu za Scanię wyniosła go bowiem 34 tys. euro, a dzisiaj pieniądze te można uznać za stracone. Zresztą, gdyby nie porozumienie z firmą leasingową, która w końcu poszła przewoźnikowi na rękę, odbierając uszkodzony pojazd i rozwiązując umowę leasingową, pan Żurawski nadal musiałby spłacać raty za niesprawny pojazd. Do tego doszło też uszkodzenie naczepy, zniszczenie ładunku w czasie czterech miesięcy stania “pod chmurką” oraz konieczność wstrzymania działalności na kilka pierwszych dni po zamachu. Co też ważne, firma ubezpieczeniowa nie wypłaciła Arielowi Żurawskiemu ani złotówki, jako że polisy ubezpieczeniowe nie obejmują zamachów terrorystycznych.

Dlaczego więc Niemcy przekazali przewoźnikowi tak niewielkie pieniądze? Są oni przekonani, że tak naprawdę nic mu się nie należało, a te 10 tys. euro było jedynie wyrazem dobrej woli. Władze Niemiec są zdania, że skoro pan Żurawski nie został w zamachu ranny i nie stracił nikogo z najbliższej rodziny, nie ma podstaw, aby wypłacać mu jakieś większe, konkretne pieniądze.

Innego zdania jest oczywiście sam zainteresowany. W swoim komentarzu dla tych 10 tysięcy stwierdził, że stracił już w zamachu kuzyna i nie widzi powodu, że ponosić jeszcze koszty finansowe. Dlatego też jest bardzo możliwe, że Polak oskarży władze Niemiec przed sądem, właśnie za niezapewnienie bezpieczeństwa na terenie swojego kraju. Pozew jest już podobno w przygotowaniu.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować:

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. egon napisał(a):

  juz w dniu zamachu pisałem ,że tak bedzie , i że p zurawski bedzie mial powazne problemy ,niech sie cieszy ,ze inni poszkodowani w zamachu nie wystapili do niego o odszkodowanie ,w koncu to jego scania narobiła bałaganu -takie prawo

  • Michał napisał(a):

   idąc tym tokiem rozumowania to i do samej scanii wystąpić po odszkodowania, w końcu to ich samochód, jeszcze do producenta opon i sprawdzić gdzie był tankowany….
   puknij się chłopie w głowę ( żeby nie mówić pusty czerep )

  • mg napisał(a):

   nie bredź! to nie jego ciężarówka, tylko leasingodawcy. odnośnie początku wypowiedzi, to się z Tobą zgadzam. niemcy nie chcą robić precedensu, bo nie wiadomo, co i komu trzeba będzie kiedyś płacić. poza tym, to tylko “polaczek”, a zapewne jeszcze chrześcijanin…

 2. abc napisał(a):

  Jak by to była Francuzka ciężarówka ,to następnego dnia były by wszystko wypłacone.Jeszcze przeprosili .

 3. Michal napisał(a):

  Na kierowce od kierowcow byla zrobiona skladka przez zagranicznego kierowce! by rodzina Lukasza Urbana miala cos do zycia.
  A szefowie sa teraz zadowoleni ze Zurawski ma problemy finansowe bo jest szansa ze padnie. Mimo ze na CBradiu sie wyzywamy to i tak jestesmy solidarni chociaz jak jest dramatycznie. Ale szefowie to juz zapomnij.

 4. Dawid napisał(a):

  Michał czy ty opętany jesteś?

 5. Prawda napisał(a):

  Stosunek szkopów do ludzi nie zmienia się od 70-ciu lat i dużo wcześniej.
  Finał okazania “człowieczeństwa” ze strony niemiaszków był prosty do przewidzenia.
  Miliony dla kozoje..ów a dla ofiar niemieckiego terroryzmu – kpina w oczy.

  Tak – na terenie Niemiec jest niemiecki terroryzm czy to się komuś podoba czy nie.
  Tak samo we Francji czy innych kalifatach mających na swoim terytorium terrorystów.

  Dla normalnych ludzi białe jest białe a czarne jest czarne ..i tyle !

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.