OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 19 Lipiec, 2017

Władze Pragi zatwierdziły zakaz ruchu samochodów ciężarowych na… autostradowej obwodnicy

Myślicie, że polskie władze lokalne przesadzają z zakazami ruchu dla samochodów ciężarowych? To spójrzcie teraz co najlepszego wymyśliły władze Pragi…

Rządzący czeską stolicą zatwierdzili właśnie decyzję, zgodnie z którą część drogi E65, w tym między innymi autostrady D1, zostanie objęta zakazem ruchu dla pojazdów dłuższych niż 12 metrów. Wszystko dlatego, że omawiany odcinek (na poniższej mapie oznaczony kolorem czerwonym), jest bardzo istotny z punktu widzenia ruchu lokalnego. Masowo korzystają z niego sami mieszkańcy miasta, a przy tym nie brakuje korków.

Co natomiast w tym wszystkim dziwnego? Po pierwsze, całodobowy zakaz ruchu ciężarówek na autostradzie to rzecz sama w sobie abstrakcyjna. Druga sprawa to natomiast fakt, że władze Pragi planując zepchnąć ruch ciężarówek na inną autostradę, która… jeszcze nie powstała. Mowa tutaj o fragmencie, który na poniższej mapie zaznaczono kolorem różowym. Dopóki nie będzie on gotowy, ciężarówki będą musiały jeździć drogami niższej kategorii, robiąc przy tym długie objazdy. Ponadto będą one musiały omijać inne zakazy ruchu i przejeżdżać przez most o coraz gorszym stanie technicznym.

Sprawa jest o tyle problematyczna, że mowa tutaj o ciężarówkach zarówno w ruchu docelowym, jak i tranzytowym. Ogromny problem spotka więc między innymi dostawców praskiego Amazona, również zaznaczonego na poniższej mapie. Poza tym omawiany zakaz stanie na najbardziej optymalnej trasie z Brna do Drezna.

Ciekawostką jest też fakt, że planowanym zakazem nie zgadza się czeski rząd. Ministerstwo transportu zdaje sobie bowiem sprawę, że powyższy pomysł jest po prostu niedorzeczny i nie chce dopuścić do jego realizacji.

praga_zakaz_wjazdu_na_obwodnice

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Mariusz napisał(a):

  A od kiedyvten zakaz? Jutro mam zamiar tamtędy przejeżdżać

 2. kitty napisał(a):

  Kokot mądra głowa:)

 3. Sese napisał(a):

  Nagroda dla tego, ktòry zaznaczył na tej mapie Amazona. Z tego co mi wiadomo, to Amazon znajduje się po drugiej stronie Pragi, przy lotnisku im. Vaclava Havla w miejscowości Dobroviz. W punkcie zaznaczonym jako amazon są magazyny sklepów spożywczych SPAR.

 4. Tolu napisał(a):

  Droga zaznaczona na czerwono to nie autostrada tylko jakaś przyspieszona droga. Duzy ruch duze dziury, przydala by sie ta rozowa droga.

 5. sylwek napisał(a):

  Ta oni sami robią sobie na złość i nawet im to nie przeszkadza wystarczy popatrzeć na remonty dróg a remonty objazdów to już paranoja!

 6. Ja napisał(a):

  To którędy ten objazd poprowadzą skoro chyba na wszystkich landowkach łączących D1 z D11 są ograniczenia?

Odpowiedz





Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.