Wkrótce ruszą całodobowe kontrole graniczne na granicy niemiecko-austriackiej, na A3, A8 oraz A93

kontrola_niemiecka_policja_ciezarowe

Od połowy grudnia na niemiecko-austriackich przejściach granicznych będzie można spodziewać się szczególnych korków. Na autostradach A3, A8 oraz A93 pojawią się bowiem całodobowe kontrole graniczne, mające w końcu powstrzymać napływ imigrantów na teren Niemiec.

Kontrole na bawarskich przejściach granicznych nie są niczym nowym, jako że wprowadzono je ponad rok temu. Dotychczas cała akcja miała jednak charakter wyrywkowy – nie sprawdzano wszystkich pojazdów, a ponadto policja nie działała przez całą dobę Wszystko dlatego, że kontrole musiały być prowadzone przez policjantów federalnych, zaś tych nie jest wystarczająco dużo, aby szczelnie obstawić granicę. I właśnie to ma się teraz zmienić.

Po bardzo długich staraniach, Bawaria uzyskała od rządu w Berlinie zezwolenie na korzystanie przy kontroli także z policjantów bawarskich. To zaś oznacza znaczne zwiększenie personelu, który będzie mógł teraz pilnować granicy przez okrągłą dobę, w razie potrzeby sprawdzając nawet każdy wjeżdżający z Austrii pojazd.