Wjechał w samochód, który ściągało na bok ITD – pijany kierowca na granicy z Czechami

Kierujący tym MAN-a TGX dokonał wczoraj prawdziwego popisu na polsko-czeskiej granicy. Najechał na tył pojazdu, który był akurat ściągany na bok przez ITD.

Do zdarzenia doszło na granicy w Cieszynie, gdzie swoją służbę pełnili funkcjonariusze GITD. Byli oni odpowiedzialni za kierowanie ruchem i dlatego wydali polecenie do skrętu przed nadjeżdżającym Iveco Daily. Niestety, MAN nie zachował przy tym bezpiecznej odległości, a gdy Iveco się zatrzymało, najechał na jego tył.

Jak się okazało, kierujący TGX-em miał w wydychanym powietrzu 1,1 promila alkoholu. Sam też tłumaczył, że pił na długo przed ruszeniem w trasę, jeszcze na terenie Austrii. Na miejsce trzeba było wezwać jego pracodawcę, który odebrał pojazd. A tymczasem sam kierowca został przekazany policji i odpowie za przestępstwo.

Film prezentujący zdarzenie:

Pełen komunikat GITD:

W środę (22 kwietnia) patrol z delegatury śląskiej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wspierał Straż Graniczną i inne służby w kierowaniu ruchem przed przejściem granicznym Cieszyn-Boguszowice. Gdy inspektor ITD wydał sygnał do skrętu dla kierującego busem, pojazd ten zwolnił i w jego tył uderzył 40-tonowy zestaw.

Kierowca ciężarówki był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,53 mg/l (nieco ponad 1,1 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol na terenie Wiednia. Nietrzeźwy kierujący został przekazany przez inspektorów funkcjonariuszom policji. Zespół pojazdów przekazano właścicielowi, który przybył na miejsce kolizji.