Wjazd z naczepami do bardzo ciasnego tunelu – film od wyścigowego kierowcy

Shintaro Kawabata to japoński kierowca wyścigowy, reprezentujący markę Audi w torowych wyścigach z serii Super GT (zdjęcie powyżej). W kręgu jego zainteresowań znajdziemy raczej supersamochody, niż jakiekolwiek ciężarówki. Gdy jednak Kawabata zobaczył kierowców wjeżdżających z naczepami na tor, postanowił zaprezentować światu ich umiejętności.

Kierowca wrzucił do sieci nagranie, które teraz udostępniają sportowi dziennikarze oraz miłośnicy motoryzacji z całego świata. To film z wjazdu na tor w mieście Motegi, położonym w środkowej Japonii. Choć obiekt ten ma zaledwie 23 lata, jego projektanci ewidentnie zapomnieli o ciężarówkach. Dojazd do boksów jest bowiem bardzo ciasny, z ostrym zakrętem położonym tuż przed wjazdem do tunelu.

Dla osób niezwiązanych z transportem, wjazd z naczepą mógłby się tam wydawać niemożliwy. A jak robią to kierowcy ciężarówek? Szybko, sprawnie i bez problemu:

Jakie ciężarówki widać na filmie? Odpowiedź znajdziesz w następującym tekście: Taką ciężarówką prawdopodobnie jeździłbyś na innym kontynencie – Japonia