Wizerunkowe naczepy na 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – wspólny projekt ZMPD i MSZ

Renex naczepa 25 lat UE

Renex naczepa 25 lat UE

Już drugie polskie ministerstwo dostrzegło w ciężarówkach sposób na promowanie naszego kraju. W 2015 roku na drogi wyjechały plandeki z grafikami “made in Poland”, współfinansowane przez Ministerstwo Gospodarki. Teraz natomiast z podobną akcją rusza Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

MSZ, przy współpracy z Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) postanowiło symbolicznie uczcić 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym celu przygotowano specjalne grafiki na naczepy, z hasłem “Europe is our place”, czyli “Europa jest naszym miejscem”. Wszystko łączy w sobie polską oraz unijną flagę, a także informuje o samym jubileuszu.

Pierwsze 15 naczep tego typu przygotowano w firmie Renex, mającej swoją siedzibę w Bydgoszczy i specjalizującej się w transporcie owoców. Jubileuszowe grafiki trafiły więc na naczepy chłodnicze i będą kursowały w poprzek całej Europy, między innymi na Półwysep Iberyjski. Pierwsze z nich wyruszyły już na drogi, a przykładowe zdjęcie gotowego zestawu możecie zobaczyć powyżej.

No to teraz pozostaje trzymać kciuki, by naczepy faktycznie godnie reprezentowały nasz kraj, nie uczestniczyły w żadnych nieprzyjemnych zdarzeniach i pozostawały w nienagannym stanie wizualnym. Z plandekami przygotowanymi przez Ministerstwo Gospodarki bywało bowiem bardzo różnie.

Źródło zdjęcia: RENEX Sp. J. na Facebooku