WITD Wrocław: Popękana rama, popękane hamulce oraz świeży przegląd

Niestety kolejny tydzień muszę zacząć od kolejnego doniesienia o „trupie” na kołach, w którego dowodzie widniała świeża pieczątka ze stacji kontroli pojazdów. 21 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału ITD w okolicach Nowej Rudy zatrzymali bowiem do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Zestaw ten przewoził 24 tony odpadów, które wysypywały się z naczepy na jezdnię, przyciągając w ten sposób uwagę funkcjonariuszy.

Oczywiście przy okazji kontroli inspektorzy postanowili sprawdzić stan techniczny obu pojazdów. Wyniki były zatrważające – wykryto między innymi popękaną ramę naczepy, popękane tarcze hamulcowe w ciągniku, brak hamowania lewych kół tylnej osi ciągnika siodłowego, wycieki oleju z jednostki napędowej, niesprawne i nieprzepisowe oświetlenie. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy, w dowodach rejestracyjnych pojazdów widniał jednak świeży przegląd.

Całą sprawę szybko udało się wyjaśnić – badanie techniczne oczywiście nie miało miejsca, ograniczając się do przybicia pieczątko przez nieuczciwego diagnostę. O zaistniałej sytuacji powiadomiono niezwłocznie organy ścigania, natomiast niesprawne pojazdy trafiły prosto na parking strzeżony.

źródło: etransport