WITD Szczecin: Iveco Daily przeciążone o trzy tony, czyli dostawczo-ciężarowa klasyka gatunku

Przy poniższym komunikacie WITD w Szczecinie nie muszę pisać żadnego dłuższego wstępu. Motyw przewodni jest wszystkim dobrze znany, gdyż jest nim oczywiście Iveco Daily, które na papierze funkcjonuje jako 3,5-tonowe auto dostawcze, zaś w praktyce bierze na plecy po kilka ton i rusza w świat bez tachografu. Zapraszam do lektury:

Kolejne „ciężarowe” Iveco Daily zatrzymali inspektorzy transportu drogowego pełniący obowiązki służbowe w Lubnie na drodze krajowej nr 10. Przy pomocy systemu preselekcyjnego wytypowali do kontroli kolejny przeładowany samochód dostawczy, którego dopuszczalna masa całkowita została w rażący sposób przekroczona.

Kierujący oświadczył, że przewozi parę desek oraz maszynę do obróbki drewna, która waży ok 400 kg. Wyniki kontroli wykazały, że pojazd ważył aż 6400 kg przy dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg. Oznacza to przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu o 2900 kg tj. około 83 procent.

W związku ze stwierdzonym naruszeniem kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, ponadto kierującemu nakazano dokonanie przeładunku przewożonej maszyny na inny pojazd ciężarowy.

witd_szczecin_iveco_daily_6400_kg

Źródło: WITD Szczecin