WITD Poznań: Zadymione spaliny i wycieki płynów, a wśród nich 180 sztuk trzody chlewnej

witd_poznan_zly_stan_techniczny_pojazdu_ze_zwierzetami

Na początku maja w Poznaniu zapaliły się opony w naczepie przewożącej trzodę chlewną. Wszyscy się wówczas podśmiewali, że gdyby nie szybka interwencja strażaków, to ze Scanii zrobiłby się jeden wielki grill. Podobny los mógł spotkać także ciężarówkę, którą zatrzymało dwa dni temu WITD w Poznaniu – auto przewoziło 180 sztuk świń, a jednocześnie wyciekało z niego m.in. paliwo. Zapraszam do lektury komunikatu:

W dniu 21 maja 2014 w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Golęczewo Inspektorzy Transportu Drogowego z Poznania zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym przewożone były żywe zwierzęta w ilości 180 sztuk trzody chlewnej.

Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu ciężarowego wykryto usterki, które uniemożliwiały dalsze bezpieczne i niezagrażające środowisku poruszanie się pojazdu po drogach publicznych. Stwierdzono duże wycieki płynów eksploatacyjnych m.in. paliwa, które intensywnie wyciekało spod rozgrzanego silnika, a także nadmierne zadymienie spalin z układu wydechowego.

W związku z faktem zatrzymania dowodu rejestracyjnego oraz wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu ciężarowego zezwolono na przeładunek zwierząt na inny sprawny pojazd przewoźnika. Powyższe czynności zostały dokonane w obecności Powiatowego Lekarza Weterynarii, który poinformowany o zdarzeniu przybył na miejsce kontroli.

Źródło: WITD Poznań