WITD Poznań: Skrzynia wywrotki naprawiona pianką montażową i przesunięta trzecia oś naczepy

Ledwie rano prezentowałem komunikat WITD w Poznaniu na temat przyłapania 11 kierowców na manipulowaniu tachografem, a wielkopolscy „krokodyle” zdążyli już opublikować kolejny komunikat, przed którego pokazaniem wprost nie mogę się powstrzymać. Dołączono do niego bowiem dwa naprawdę „fachowe” zdjęcia: piankę montażową wystającą z pęknięć w wywrotce, a także poduszkę zdeformowaną przez przesunięcie tylnej osi. Poza tym to taki typowy zestaw do lokalnego wożenia materiałów sypkich: Scania „4” z początku produkcji i ledwo trzymająca się na kołach wywrotkach. Dosyć jedna komentowania, zapraszam do lektury:

4 sierpnia inspektorzy WITD w Poznaniu z oddziału terenowego w Lesznie prowadzili czynności kontrolne wspólnie z policjantami KPP w Gostyniu. Do kontroli drogowej zatrzymano m.in. pojazd miejscowego przewoźnika, którym przewożono żwir. Kontrola ujawniła fatalny stan techniczny pojazdu.

W trakcie kontroli stwierdzono m.in. przesunięcie trzeciej osi naczepy, mechaniczne uszkodzenie układu pneumatycznego, poprzecinane opony oraz braki w oświetleniu. Inspektorzy zauważyli, że ubytki w poszyciu skrzyni ładunkowej uzupełniono pianką montażową. Dodatkowo, stwierdzono nadmierne zużycie opon ciągnika i pęknięcie szyby czołowej pojazdu oraz ustalono, że ważność badań technicznych pojazdu upłynęła ponad pół roku wcześniej.

Kierującego ukarano mandatami karnymi na kwotę 400zł. Pojazd został rozładowany i usunięty z drogi na przyczepie niskopodwoziowej.

witd_poznan_wrak_na_kolach_4 witd_poznan_wrak_na_kolach_3 witd_poznan_wrak_na_kolach_2 witd_poznan_wrak_na_kolach_1

Źródło: WITD Poznań