WITD Poznań: Przeładowany Volkswagen Transporter, którego dosłownie przybiło do gleby

Czasami jedno zdjęcie potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów. Tak też jest w przypadku poniższego komunikatu WITD w Poznaniu, w którym poznajemy historię Volkswagena T5 z 1,8-tonowym ładunkiem. Sama treść poniższej notatki nie jest szczególnie przerażająca, wszak tona przeładowania to w Polsce nie jest (niestety) żadne szczególne osiągnięcie. Wystarczy jednak rzut oka na zdjęcie, żeby zdać sobie sprawę, że owa tona zrobiła w przypadku niewielkiej chłodni ogromną różnicę. Jak bardzo trzeba być pozbawionym wyobraźni, żeby wypuścić na drogi coś takiego:

witd_poznan_volkswagen_transporter_1800kg

Komunikat WITD w Poznaniu poniżej:

26 czerwca br. inspektorzy WITD w Poznaniu z oddziału terenowego w Lesznie prowadzili czynności kontrolne na drodze krajowej nr 32. W typowaniu pojazdów do kontroli wykorzystywano system preselekcji. Na tej podstawie zatrzymano do kontroli m.in. busa towarowego marki VW, choć już pierwszy rzut oka na pojazd pozwalał podejrzewać, że pojazd jest przeładowany.

Przewóz wykonywał przedsiębiorca z Poznania. Przypuszczenia potwierdziło ważenie na wagach przenośnych. Ustalono, że ładowność pojazdu określona jest na 800kg, a przewożony ładunek waży równo o tonę więcej.

Tłumacząc powód wykroczenia kierujący stwierdził, że kierowca innego pojazdu właśnie poszedł na urlop więc w firmie zdecydowano, że towar „przerzuci się” jednym kursem. Kierowcę ukarano mandatem karnym i zakazano kontynuowania jazdy do chwili rozładowania części towaru.

Źródło: WITD Poznań