WITD Poznań organizuje konkurs dla najlepszych kierowców samochodów ciężarowych i autobusów

witd_poznan_konkurs_dla_kierowcow

WITD w Poznaniu postanowiło już po raz drugi docenić najlepszych kierowców zawodowych. W tym celu organizowany jest konkurs, którego zapowiedź znajdziecie poniżej, w tekście opublikowanym przez samych „krokodyli”. Oczywiście zapraszam do zapisywania się! 😉

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu wraz  Automobilklubem Wielkopolski organizuje już po raz drugi Konkurs „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem rok temu i sugestie uczestników przeprowadziliśmy małą rewolucję. W czasie tegorocznej edycji konkursu są do zdobycia dwa tytuły „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kat. C+E oraz „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kat. D. Do udziału zapraszamy kierowców z całej Polski.

Konkurs realizowany jest w ramach „Akademii Krokodyla” autorskiego projektu WITD Poznań. Wydarzenia i inicjatywy podejmowane przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu wyrobiły sobie dobrą markę wśród klientów urzędów i instytucji współpracujących z Inspekcją. Na pierwszą edycję konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” w 2014 roku zjechali kierowcy zawodowi z całej Wielkopolski – zarówno pasjonaci swojego zawodu jak i miłośnicy nowoczesnych pojazdów ciężarowych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Jak zgłosić swój udział w konkursie?

W celu wzięcia udziału w konkursie „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” należy wydrukować, wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy (do pobrania TUTAJ, na samym dole strony), a następnie przesłać go w terminie do 15.05.2015 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu
ul. Szwajcarska 5
61-285 Poznań
z dopiskiem „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.
Pytania prosimy kierować pod nr telefonu 61-656-77-11 lub e-mail: [email protected]

Kierowcy chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą spełnić kilka warunków m.in.:

  • wykonywać przewozy drogowe rzeczy lub osób,
  • być kierowcą czynnym zawodowo
  • posiadać prawo jazdy kat. C+E, jeśli walczy o tytuł „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kat. C+E,
  • posiadać prawo jazdy kat. D, jeśli walczy o tytuł „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kat. D,
  • być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej
    w podmiotach wykonujących przewóz drogowy,
  • warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest brak w I kwartale 2015 roku naruszeń związanych z ruchem drogowym i z transportem drogowym u danego kierowcy,

Do udziału w konkursie „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” zapraszamy również przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w zakresie przewozu drogowego (szczegóły dot. uczestnictwa w projekcie zawarte są w regulaminie konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy”).

W jaki sposób zostanie wyłoniony Wielkopolski Kierowca Zawodowy?

Konkurs „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy będą musieli poradzić sobie z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Osoby, które osiągną najlepszy wynik otrzymają przepustkę do wzięcia udziału w kolejnym etapie i będą mieli okazję stawić czoło zadaniom praktycznym.

Dla 3 laureatów konkursu z każdej kategorii (C+E, oraz D), którzy osiągnęli najlepsze wyniki przewidziane są puchary oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcy konkursu otrzymają tytułyWielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kat. C+E lub „Wielkopolskiego Kierowcy Zawodowego” w kat. D. Uwaga! Uczestnik może wziąć udział w walce o tytuł tylko w jednej kategorii.