WITD Gdańsk: Źle zabezpieczony walec drogowy spadł na zakręcie z naczepy

witd_gdansk_walec_spadl_z_naczepy

Złe zabezpieczenie ładunku to jeden z transportowych grzechów głównych. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w sytuacji, kiedy owym ładunkiem jest walec drogowy, jak miało to miejsce w przypadku biało-zielonego Volva FH zatrzymanego przez WITD w Gdańsku. Zapraszam do lektury opublikowanego przez inspektorów komunikatu:

Dnia 4 lipca 2014 r., o godzinie 18:52 na wjeździe na drogę ekspresową S6  węzeł Gdańsk – Szadółki miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu członowego. Podczas przejazdu z naczepy zsunęła się źle zabezpieczona maszyna drogowa – walec drogowy. Pojazdem członowym kierował osobiście przedsiębiorca. W toku podjętych czynności kontrolnych na podstawie oględzin tachografu zainstalowanego w kontrolowanym pojeździe oraz na podstawie wydruku z pamięci tachografu stwierdzono, że podczas wykonywania w/w przewozu w tachografie cyfrowym pojazdu nie było zalogowanej ważnej karty kierowcy. Kierowca-przedsiębiorca w chwili wykonywania przewozu nie miał zalogowanej karty kierowcy, ponieważ nie posiadał własnej ważnej karty kierowcy. Karta kierowcy utraciła ważność w dniu 23 czerwca 2014 r.

Kierowcę ukarano mandatem karnym za niezabezpieczony ładunek oraz wszczęto postępowanie administracyjne wobec niego jako przedsiębiorcy za stwierdzone naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Źródło: WITD Gdańsk