WITD Gdańsk – poranek na podwójnym gazie i ładunek z włączonym silnikiem

Dzisiaj będą dwa doniesienia z WITD w Gdańsku. W pierwszym z nich przeczytacie o dwóch kierowcach, którzy ruszyli rano do pracy z alkoholem we krwi, natomiast w kolejnym poznacie historię koparki, którą przewożono z włączonym silnikiem. Zapraszam do lektury:

Pechowy poranek dla kierowców pod wpływem

W dniu 28 kwietnia 2014 r. w miejscowości Prabuty zespół kontrolny WITD w Gdańsku – Oddział w Kwidzynie, wykonując czynności służbowe o godz. 8:45 zatrzymał do kontroli drogowej samochód ciężarowy. Jak ustalono kierujący pojazdem wykonywał przejazd drogowy po naprawie samochodu. Podczas wstępnych czynności kontrolnych ujawniono, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Dokonano badania trzeźwości kierowcy alko-sensorem. Pomiar wykazał 0,45 promila.

Tego samego dnia o godz. 10:55 również w miejscowości Prabuty inspektorzy zatrzymali kolejny samochód ciężarowy, którym kierował kierowca pod wpływem alkoholu. Dokonano badania trzeźwość kierowcy alko-sensorem. Pomiar wykazał 0,75 promila.

W związku z powyższym obu kierowców przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Prabutach.

witd_gdańsk_alkohol_o_poranku_1 witd_gdańsk_alkohol_o_poranku_2

Nieodpowiedzialny kierowca

W dniu 24 kwietnia 2014 r. ok. godz. 8.30 na drodze wojewódzkiej 221 w miejscowości Szumleś zespół kontrolny Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku zatrzymał do kontroli ponadgabarytowy zespół pojazdów przewożący koparkę gąsienicową. W trakcie kontroli okazało się, że koparka ma uruchomiony silnik główny, co mogło spowodować w każdej chwili niekontrolowany zjazd z platformy ładunkowej.

Natychmiast dokonano wyłączenia silnika koparki. Kontrolowany kierowca tłumaczył taki sposób przewozu, trudnościami z ponownym uruchomieniem silnika przewożonego pojazdu. Swoją bezmyślnością mógłby przyczynić się do zagrożenia życia wielu osób prowadząc do katastrofy drogowej. Tym bardziej, że pozostało mu do przejechania jeszcze około 30 km, trasą wiodącą przez zaludnione miejscowości.

Kierowca za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany 500 złotowym mandatem oraz sześcioma punktami karnymi.

witd_gdansk_koparka_wlaczony_silnik

Źródło: WITD Gdańsk