WITD Białystok: Bardzo mocno przeładowany pojazd ciężarowy z Litwy

Bardzo często słyszy się o samochodach dostawczych, które są dwukrotnie przeładowane. Nie znaczy to jednak, że luźne podejście do dopuszczalnej masy całkowitej jest domeną wyłącznie użytkowników 3,5-tonowych pojazdów. Jak pokazuje bowiem poniższy komunikat wydany przez WITD w Białymstoku, ogromne przeciążenia dotyczą również ciężarówek:

przeciazona_ciezarowka_z_litwyW dniu 19 marca 2014 r. na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Grajewo inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy. Ciężarówką należącą do litewskiego przedsiębiorcy przewożone były owoce i warzywa z giełdy warzywnej w Warszawie do Siauliai na Litwie.

Podczas kontroli samochód zważono. Okazało się że rzeczywista masa pojazdu wynosi 13700 kg. Dopuszczalna masa według danych w dowodzie rejestracyjnym oznaczona była na 7490 kg, więc stwierdzono przekroczenie o 6210 kg. Kierowcę ciężarówki ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł. Przewożony towar został przeładowany na inny, odpowiedni do przewiezienia takiej ilości ładunku pojazd ciężarowy.

Źródło: WITD w Białymstoku