WITD Białystok: Iveco Daily załadowane tak, że aż nie wytrzymały opony

Iveco zaprezentowało dzisiaj nową generację modelu Daily, którą można zobaczyć TUTAJ. Jak łatwo się domyślać, nowy model będzie wygodniejszy i oszczędniejszy, dzięki czemu szybko stanie się częstym widokiem na drogach. Nie znaczy to jednak, że poprzednie generacje znikną z nich niemalże całkowicie. Oj nie, starsze Daily jeszcze długo nie pozwolą o sobie zapomnieć regularnie występując w komunikatach WITD. Przykładem może być poniższy tekst rodem z WITD w Białymstoku:

W dniu 4 kwietnia 2014 r. na drodze krajowej nr 8 w okolicy miejscowości Zambrzyce patrol wykonujący czynności kontrole nieoznakowanym pojazdem wyposażonym w wideo-rejestrator wytypował do zatrzymania pojazd dostawczy, który według inspektorów był przeładowany. Po skierowaniu pojazdu na punkt kontrolny, na którym dokonano ważenia, przeczucia inspektorów potwierdziły się.

Okazało się, że rzeczywista masa pojazdu wynosi 8600 kg, przy czym dopuszczalna masa według danych w dowodzie rejestracyjnym oznaczona była na 3500 kg. Dopuszczalna ładowność pojazdu została przekroczona ponad sześciokrotnie. W wyniku takiego przeładowania w kontrolowanym pojeździe uszkodzeniu uległy opony, które nie wytrzymały takiego ciężaru. Kierowcę pojazdu ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł, natomiast przewożony towar został przeładowany na inny odpowiedni do przewiezienia takiej ilości ładunku pojazd ciężarowy.

Źródło: WITD Białystok