WITD w Białymstoku: Kolejny przerażający stan techniczny pojazdu przewożącego osoby

„Cebulactwo” – właśnie to słowo przyszło mi na myśl, kiedy zobaczyłem najnowszy komunikat WITD w Białymstoku. Cała sprawa dotyczy Fiata Ducato prawdopodobnie z firmy budowlanej, w którym panował taki bałagan, że nawet początkujący student nie wytrzymałby w nim nawet pół dnia. Co więcej, auto przewoziło w tym wszystkim pasażerów w pozycji leżącej, nie miało dostatecznej ilości pasów bezpieczeństwa, a wraz z przyczepą tworzyło przeładowany zestaw. Zapraszam do lektury:

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku w dniu 28.04.2014 r. zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Docato wraz z przyczepą, który według zapisów w dowodzie rejestracyjnym przystosowany jest do przewozu 9 osób. Pojazdem podróżowało 6 osób łącznie z kierowcą jednak warunki w jakich przewożeni byli pasażerowie okazały się przerażające. W przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdowały się różnego rodzaju narzędzia budowlane, wykładzina, na której spali pasażerowie podczas jazdy oraz prowizorycznie przymocowane ławki bez jakichkolwiek pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo przeprowadzono ważenie zespołu pojazdów, na podstawie którego stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej. Kierowca wraz z pasażerami podczas kontroli dokonali przeładunku jednak zakazano dalszej jazdy ze względu na bezpieczeństwo przewożonych osób. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany oraz ukarano kierowcę mandatem karnym.

witd_bialystok_zly_stan_przewoz_osob_3 witd_bialystok_zly_stan_przewoz_osob_2 witd_bialystok_zly_stan_przewoz_osob_1 witd_bialystok_zly_stan_przewoz_osob_4

Źródło: WITD Białystok