Wiózł 7 ton palnego ładunku ADR, podczas gdy na tylnej osi nie było praktycznie żadnych hamulców

daf_adr_bez_hamulcow_3

W ramach nadrabiania zaległości z całego tygodnia, mam do zaprezentowania już trzeci dzisiaj komunikat Inspekcji Transportu Drogowego. Tym razem sprawa dotyczy DAF-a LF, który wiózł niemal 7 ton materiałów niebezpiecznych nie tylko bez odpowiedniego zabezpieczenia, ale także bez hamulców na tylnej osi. Pełen opis znajdziecie poniżej:

W dniu wczorajszym inspektorzy z WITD w Bydgoszczy wykonujący w MOP Nowa Wieś czynności kontrolne przy użyciu Mobilnej Stacji Kontroli (MSK) zatrzymali do kontroli pojazd należący do przewoźnika z województwa pomorskiego.

Szczegółowa kontrola stanu technicznego wykazała usterki w układzie kierowniczym i układzie zawieszenia. Pomiar sił hamowania wykazał że kontrolowany pojazd ma całkowicie niesprawne hamulce tylnej osi. Podkreślenia wymaga fakt, iż kontrolowanym pojazdem przewożono towary niebezpieczne  klasy 3 (materiał ciekły palny) w ilości blisko 7 ton. Ponadto szczegółowa kontrola z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych wykazała braki w wymaganym wyposażeniu pojazdu przewożącego towary niebezpieczne oraz naruszenie przepisów dotyczących mocowania ładunku. Z uwagi na fatalny stan techniczny pojazdu kierującego ukarano stosownym mandatem karnym oraz zobligowano przewoźnika do odholowania pojazdu. Z uwagi na nieprawidłowości w przewozie ADR wobec przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające.

daf_adr_bez_hamulcow_1 daf_adr_bez_hamulcow_2