Windykacja na koszt dłużnika – nowość w ofercie Transcash.eu

Publikacja na zamówienie

Wiele firm transportowych korzysta z usług windykacyjnych w celu odzyskania pieniędzy z przeterminowanych faktur. Firmy windykacyjne za swoje usługi pobierają prowizję, co jest zrozumiałe – wykonują przecież użyteczną dla klientów pracę. Mniej zrozumiałe jest natomiast, dlaczego to klient, czyli wierzyciel, a nie dłużnik, ma ponosić koszt odzyskania długu. Wielu wierzycieli odbiera taką sytuację jako niesprawiedliwą. Co prawda, ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych, art. 10.1, pozwala na rekompensatę kosztów odzyskania należności. Jej wysokość zależy od kwoty faktury: dla wartości nie przekraczającej 5000 zł: 40 euro, dla kwoty 5001 zł – 50 000: 70 euro, a dla wartości faktury powyżej 50 000 zł – 100 euro. Często jednak koszt odzyskania należności jest wyższy niż 40/70/100 euro. Jak wtedy odzyskać koszt windykacji? Najlepiej skorzystać z nowej usługi oferowanej przez Transcash, jaką jest windykacja na koszt dłużnika.

Jak działa odzyskiwanie długów na koszt dłużnik?

Początek procesu jest taki, jak w windykacji na koszt wierzyciela: kierujesz  przeterminowaną fakturę do windykacji, dłużnik spłaca Ci zaległość, a na końcu płacisz nam prowizję. Możesz też wystawić dłużnikowi notę obciążeniową na 40, 70 lub 100 euro, jak wspomnieliśmy powyżej. Teraz otwiera się dla Ciebie nowa możliwość: jeśli na początku procesu windykacyjnego wybierzesz windykację na koszt dłużnika, po spłaceniu przez niego długu, wystawiamy dłużnikowi w Twoim imieniu notę obciążeniową na kwotę równą wysokości prowizji za windykację, a Ty otrzymasz od nas fakturę prowizyjną. Dlaczego jednak wciąż musisz przejść etap płatności prowizji? Jest to konieczne, ponieważ faktura prowizyjna jest podstawą roszczenia wobec dłużnika. Innymi słowy, jest dowodem, że poniosłeś koszt windykacji. Na tym Twój kłopot się kończy. Teraz my wyślemy notę obciążeniową do dłużnika, który zwróci Tobie koszt prowizji. A jeśli dłużnik nie zapłaci kosztów prowizji? Wówczas rozpoczniemy windykację noty obciążeniowej.   W razie potrzeby skierujemy sprawę do sądu, a to wszystko całkowicie na nasz koszt.

100% kosztów zwraca dłużnik

Niezależnie od przeterminowania faktury, prowizja netto za skuteczną windykację wynosi 9.9%, przy czym dla kwoty faktury brutto do 5000 zł minimalna opłata to 195 zł netto, a powyżej 5000 zł, jest to minimum 350 zł netto. Właśnie tę kwotę zwróci Ci dłużnik. A gdy windykacja będzie nieskuteczna? Na to też przygotowaliśmy odpowiednie rozwiązanie – SafePay, windykacja z gwarantowaną zapłatą. Co to oznacza? Jeśli windykacja będzie skuteczna, po prostu odzyskasz całą swoją należność, a dłużnik pokryje koszty naszych działań. Jeśli jednak nie, wówczas my wypłacimy Ci 87% faktury brutto. Tutaj znajdziesz więcej informacji o usłudze SafePay.

Cyfrowa windykacja, czyli obsługa 100% online

Zadbaliśmy również o to, aby nasze usługi były bardzo proste w obsłudze. Zlecenie windykacji na koszt dłużnika możesz przeprowadzić online, a cały proces monitorować w Panelu Obsługi Klienta. Jeśli nie masz konta w panelu, możesz je założyć całkowicie bezpłatnie. Od razu po jego założeniu możesz podpisać umowę i zgłosić sprawę do windykacji – zajmie Ci to kilka minut. Rejestracja w panelu daje Ci wiele innych możliwości, np. bezpłatny dostęp do Giełdy Wierzytelności transportowych.

Krótko rzecz ujmując: nowa usługa Transcash to windykacja bezpłatna dla wierzyciela. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w Transcash przeprowadzamy procesy windykacyjne nie tylko skutecznie i szybko, ale także dbając o relacje biznesowe klientów z ich kontrahentami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie transcash.eu.