Wielton został doceniony za wspieranie regionu, czyli II miejsce w rankingu „Filar Polskiej Gospodarki”

wielton_filar_polskiej_gospodarki
Wielton – największy polski producent naczep i przyczep, zajął II miejsce w swoim województwie w rankingu „Filar Polskiej Gospodarki”. Ranking ten został przygotowany już po raz dziewiąty przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” oraz firmę badawczą ARC Rynek i Opinie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 maja w Warszawie i nagrodę w imieniu zarządu Wielton S.A. odebrał wiceprezes Mariusz Golec.

„Filar Polskiej Gospodarki” bazuje na opinii samorządowców, którzy dobrze znają lokalnych przedsiębiorców i mogą wskazać tych, którzy najbardziej przyczyniają się do rozwoju lokalnego biznesu. Agencja badawcza ARC Rynek i Opinie zbiera informacje ze wszystkich województw od prezydentów poszczególnych miast, burmistrzów i wójtów o najbardziej aktywnych przedsiębiorstwach w ich najbliższym otoczeniu. Właśnie na tej podstawie powstaje ranking.

W IX edycji inicjatywy, wśród pięciu firm województwa łódzkiego, Wielton zajął II miejsce, tuż po Ceramice Paradyż. Wśród nagrodzonych znaleźli się kolejno po Wieltonie: PGE Elektrownia Bełchatów, Ceramika Tubądzin i OSM w Łowiczu. Wielton S.A. został doceniony za wspieranie i promowanie zatrudnienia w regionie, rozwój przedsiębiorczości i za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Źródło: Wielton