Wielton wesprze firmy rozwijające 5G – firma chce wykorzystać łączność w praktyce

Łączność 5G może być określona najszybszym internetem, jaki kiedykolwiek istniał. Pozwala ona na przekazywanie danych niemalże bez opóźnień, a to tworzy ogromne możliwości dla producentów pojazdów.

Wśród firm, które chcą skorzystać z tej technologii, jest między innymi polski Wielton. Firma właśnie się zaangażowała w działania Akceleratora Technologii 5G, prowadzonego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jest to program wspierający nowe firmy z branży najnowocześniejszych technologii, rozwijające łączność 5G.

Co to oznacza w praktyce? Początkujące firmy, biorące udział w projekcie mogą liczyć na eksperckie oraz finansowe wsparcie. Można tutaj uzyskać nawet 600 tys. złotych. Za to firmy takie jak Wielton mogą liczyć na efekty wspartego rozwoju oraz możliwość wdrożenia ich do praktycznego użytku.

Sam producent naczep ma już pewien plan na wykorzystanie technologii 5G. Szybki przesył danych miałby umożliwić bardziej efektywne zarządzanie produkcją, zdalną obsługę procesu produkcyjnego oraz sprawniejszy nadzór nad zadaniami. Firma wskazuje też na potencjał 5G w zakresie pojazdów z autopilotami.