Wielton szykuje się do rozbudowy fabryki – 45 mln zł oraz publiczne wsparcie

W ciągu ostatnich lat Wielton dorobił się obiektów produkcyjnych we Francji, w Niemczech oraz we Włoszech. To efekt przejmowania tamtejszych marek, takich jak Fruehauf, Langendorf, czy Viberti. Niemniej całym centrum firmy operacji nadal ma być Polska oraz miejscowość Wieluń, o czym świadczy nowy, pięcioletni plan rozwoju.

Zaprezentowany przez firmę projekt obejmuje rozbudowę i modernizację parku maszynowego, wprowadzenie nowej organizacji procesów produkcyjnych, przebudowę istniejących obiektów, a także postawienie zupełnie nowych budynków wspierających produkcję. Wszystko to ma zwiększyć moc produkcyjną głównej fabryki Grupy Wielton, zajmującej się właśnie w Wieluniu.

Projekt ma zostać zrealizowany do 31 grudnia 2027 roku, a firma przewidziała dla niego budżet w wysokości 45 milionów złotych. Co więcej, 20 milionów złotych ma zostać pozyskane w ramach pomocy publicznej dla rozwijającego się przedsiębiorstwa. Fundusze te zapewni Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, potwierdzając to już w oficjalnej decyzji.

W chwili obecnej Grupa Wielton określana jest trzecim największym producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Powyższe inwestycje mają na celu utrzymanie tej pozycji lub nawet przesunięcie się jeszcze bliżej pierwszego miejsca.