OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 19 Styczeń, 2016

Wielton robi karierę w holenderskich mediach, a przy okazji dogania wielkością produkcji firmę Kögel

wielton_trailertotaal

Przejmując wiodących producentów naczep z Francji i Włoch, a przy okazji po prostu inwestując w eksport, Wielton coraz częściej pojawia się w zachodnich mediach. Nie tak dawno informowałem, że niemiecki magazyn „Omnibus Lastauto” przygotował test polskiej wywrotki, natomiast dzisiaj Wielton zaistniał na holenderskim portalu TrailerTotaal.nl, poświęconym od początku do końca naczepom, przyczepom i zabudowom. To właśnie stamtąd pochodzi powyższy zrzut ekranu.

Co ciekawego Holendrzy napisali pod zdjęciami polskich wywrotek w barwach holenderskich przewoźników? Zwrócili oni między innymi uwagę na fakt, że moce produkcyjne Wieltonu bardzo zyskały ostatnio na sile. Sam Wielton wyprodukował w 2015 roku 7000 pojazdów, przejęty przez niego Fruehauf dołożył do tego kolejne 4000 pojazdów, a dodatkowe 400 egzemplarzy zbudowany włoskie marki Merker, Viberti i Cardi, które podobnie jak Fruehauf znalazły się w 2015 roku w portfelu firmy z Wielunia. Jak to podsumujemy, otrzymamy niecałe 12 tys. nowych pojazdów rocznie, czyli mniej więcej tyle, co w 2015 roku wyprodukował Kögel.

Jednocześnie TrailerTotaal.nl dodaje, że francuskie zakłady Fruehauf nie muszą martwić się o swoją przyszłość, gdyż Wielton raczej nie zrezygnuje z ich działania, nawet po stuprocentowym przejęciu Fruehauf, które nastąpi prawdopodobnie w 2017 roku. Inaczej będzie w przypadku zakładów włoskich – te mają zostać spakowane na ciężarówki i wywiezione do Polski, gdzie wzmocnią lokalną fabrykę. Jeśli natomiast chodzi o widoczne na zdjęciach wywrotki, to za ich dostarczenie odpowiadała firma Loven Trucks z miejscowości Heerlen – dealer ciężarówek marki DAF, a także właśnie wieluńskich naczep.

Dzięki Piter!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. bart napisał(a):

  I o to chodzi, my jako potentaci transportowi powinnismy mieć coś swojego i jednocześnie dobrej jakości. Jeszcze żeby zasław zaczął jakoś funkcjonować to by było już super. Gratulacje dla Wielton, dobre zarządzanie na prawdę.

 2. raptownywaldek napisał(a):

  Zarządząnie ok.Tylko ,ze kupno innych fabryk i ich przejęcie o niczym nie świadczy.Mam tylko nadzieję,źe nie brali kredytów we frankach.

 3. truckeronroad.com napisał(a):

  Takie artykuły aż miło poczytać…

 4. decard86 napisał(a):

  nic tylko czekać aż wielbłąd wyprzedzi słonia 🙂

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.