transfactor3665
Opublikowane 8 Luty, 2017

Wielton nie przejmie kolejnego producenta – hiszpańskiej firmy Leciñena, będącej w stanie upadłości

lecinena_hiszpania_naczepy

Po przejęciu producentów naczep z Włoch oraz Francji, polska firma Wielton przygotowywała się do kolejnego zagranicznego zakupu. Tym razem chodziło o przedsiębiorstwo hiszpańskie, a konkretnie firmę Leciñena. Wytwarza ona naczepy różnego typu, jak wywrotki, platformy oraz firanki, a jednocześnie znajduje się od pewnego czasu w stanie upadłości.

Firmy Leciñena nasz polski Wielton jednak nie przejmie. Dlaczego? Pod koniec grudnia okazało się, że hiszpański sąd upadłościowy skorzysta z oferty innego inwestora, propozycję Wieltonu odrzucając. Co jednak ciekawe, inwestor wybrany przez sąd nie był w żaden sposób związany z branżą naczepową, czyniąc całą sytuację kontrowersyjną. Dlatego też Wielton postanowił złożyć zażalenie, oczekując, że sąd zmieni swoją decyzję i przekaże pełne aktywa Leciñena właśnie w jego ręce.

3 lutego, czyli pod koniec minionego tygodnia, z Hiszpanii nadeszła odpowiedź. Wielton został w niej poinformowany, że zażalenie zostało odrzucone i Leciñena trafi w ręce pierwotnie wybranego inwestora, bez żadnych zmian.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

 1. Linek napisał(a):

  Kto kupuje wieltonki? Przecież to polskie nieporozumienie.Wczesniej pewnie produkowali brony i pługi…

 2. Antek napisał(a):

  Spójrz na produkt, potem ilośc rejestracji nowych naczep a zobaczysz że za chwilę sprzedaż może przeskoczyć Krone czy Schmitza.. Tak naprawdę róznic poza ceną nie widac – więc po co przepłacać?

 3. TOMEK napisał(a):

  podjechać wam na dział reklamacji do wieltonu i przez bramę zrobić ile tam stoi naczepek do poprawy. wyginające się pękające i jeszcze wiele innych ciekawych przypadków

 4. k111 napisał(a):

  Kolejne przejęcia, tym razem Langendorf z Niemiec.

Odpowiedz