Wielton i jego włoskie marki rozwijają skrzydła – polski producent rusza na prestiżowe targi w Weronie i Paryżu

wielton_master

Pamiętacie artykuł  Wielton chce wykupić Compagnia Italiana Rimorchi, czyli lidera włoskiego rynku naczep i zabudów, w którym informowałem o włoskich planach polskiego producenta? No to teraz chciałbym podać do wiadomości, że plany te ewidentnie się ziściły. Wielton wystosował bowiem komunikat prasowy, w którym informuje o swojej obecności na włoskich targach Transpotec Logitec w Weronie. Polska firma będzie zaprezentowana tam właśnie przez wykupione włoskie marki, należące teraz do Wielton Group i proponujące zwiedzającym targi transportowcom naczepę kurtynową oraz wywrotkę.

Wywrotka, którą Wielton zaprezentuje podczas Targów Transpotec w Weronie to aluminiowa konstrukcja NW3A 44 SKD SL 61 o pojemności 44 m3. Naczepa wyposażona została m.in. w siłownik hydrauliczny Binotto, osie tarczowe SAF, aluminiowe zbiorniki powietrza i zderzaki. Posiada ona automatyczny dach marki Marcolin, jednoskrzydłowe klapo-drzwi oraz hydrauliczny zawór odcinający, wymagany na rynku włoskim. Masa wywrotki to 6200 kg. Jeśli zaś chodzi o naczepę kurtynową, to mowa tutaj o konstrukcji marki Viberti. Naczepa ta ma wysokość 2750 mm i podnoszony dach na czas załadunku, a ponadto posiada stalowy stelaż, słupki tylne i ścianę przednią, podczas gdy drzwi wykonano z aluminium.

Na tych dwóch naczepach dla klientów z Włoch zagraniczne nowości Wieltonu jednak się nie kończą. Firma z Wielunia poinformowała bowiem jednocześnie, że będzie także wystawcą targów Intermat 2015 w Paryżu, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń na świecie poświęconych budownictwu. Polski producent naczep i przyczep pokaże tam wywrotki aluminiową i stalową z serii Weight Master, które są podobno prawdziwym hitem sprzedażowym na rynku polskim.

Pierwsza oferta dla Francuzów to NW 3 A 26 SKC SL 48 o pojemności 26m, która posiada modułową konstrukcję ramy z wysokowytrzymałej stali S700. Skrzynia wykonana jest tutaj z aluminium o podwyższonej twardości i odporności na ścieranie, panelowe ściany skrzyni wykonane są z blachy o grubości wewnętrznej 2,5 mm, zaś podłoga ma 5 mm grubości. Dach skrzyni rozsuwaja się automatycznie, pojazd posiada pierwszą i trzecią oś podnoszoną marki Mercedes, aluminiowe felgi Alcoa, opony Michelin oraz oświetlenie LED od firmy Hella. Druga przygotowana na Intermat wywrotka to natomiast konstrukcja stalowa NW 3 S 27 SKD SL 48 o pojemności 27m3. Posiada ona modułową ramę z wysokowytrzymałej stali S700 i jest zwężana w przedniej części nadwozia. Osie, z których pierwsza jest podnoszona, wyprodukował tutaj SAF, siłownik hydrauliczny to model Binotto Short Cover, zaś manualnie zamykany dach przygotował Marcolin.