Wielton dostarczy zabudowy dla dużego klienta ze Słowacji, czyli 21 zestawów dla STD Donivo

wielton_zestaw_std_2

Firma STD Dodnivo, jeden z największych przewoźników na Słowacji, rozpoczęła współpracę z firmą Wielton. Z Wielunia do słowackiego Vranova pojedzie 21 zestawów, z czego pierwsze siedem przekazano już 3 czerwca. W pojazdach tych zastosowano kilka nowych rozwiązań, takich jak ocynkowanie wszystkim ram, a także przykrycie drzwi przejazdowych dodatkową osłoną dachu, która zapobiega przeciekaniu.

Kurtynowe zestawy składaj się z zabudów ZS24K M2 oraz przyczep PC2K M2. Wykonano je ze stali o podwyższonej wytrzymałości, montując na niej pneumatyczne zawieszenie, zawór podnoszenia i opuszczania platformy, system EBS oraz instalację elektryczną zgodną z certyfikatem ADR. Przyczepy posiadają ponadto dwie osie tarczowe na pojedynczym kole o obciążeniu technicznym do 9000 kg oraz dyszle o regulowanej długości, które umożliwiają podłączenie różnego rodzaju ciężarówek. Poza tym PC2K M2 ma dwie nogi podporowe z tyłu, jedną z przodu, a zabezpieczenia przeciwnajazdowe i tylny zderzak są zgodne z ECE. Na pokładzie znajdziemy także system safety lock.

Nowe zabudowy STD postanowiło postawić na podwoziach wyprodukowanych przez Scanię, na co Wielton posiada stosowny certyfikat COC UE. Powstałe w ten sposób zestawy mają kubaturę wnętrza 113,34 m3, przy wysokości wewnętrznej na poziomie 2950 mm zarówno w zabudowie, jak i w przyczepie. Niezaładowany zestaw waży w całości 15990 kg.

wielton_zestaw_std_1

Źródło: Wielton