Wielton chwali się sukcesami we Włoszech – na targach w Weronie pokazano polsko-włoskie naczepy

wielton_targi_werona

Wielton zaczyna właśnie robić prawdziwą karierę na włoskim rynku, co ma oczywiście związek z procesem przejęcia trzech tamtejszych marek. Co więcej, polska firma, a konkretnie zależna od niej spółka Italiana Rimorchi srl., wystawiała się właśnie na prestiżowych włoskich targach Transpotec w Weronie i jak pochwaliła się w komunikacie prasowym, wzbudziła tam ogromne zainteresowanie.

Zainteresowanie to odnotowano nie bez powodu. Po pierwsze, dokładnie dzień przed rozpoczęciem targów, 15 kwietnia, Wielton S.A. podpisał umowę dzierżawy z firmą Compagnia Italiana Rimorchi srl. (CIR), przewidującą przejęcie w niej udziałów, a także prawo do korzystania z jej infrastruktury oraz technologii. Jest to o tyle istotne, że Compagnia Italiana Rimorchi srl. to największy włoski producent naczep i przyczep, posiadający popularne marki Merker, Cardi i Viberti. W ostatnim czasie Compagnia Italiana Rimorchi srl. znajdowało się w stanie upadłości i właśnie przejęcie przez Wielton ma pomóc stanąć mu znowu na nogi, a wręcz wrócić do pełnej świetności.

Druga sprawa, to że przez kilka miesięcy poprzedzających targi polsko-włoski zespół projektował i tworzył produkty dopasowane do potrzeb włoskiego klienta, jak na przykład wywrotka NW3A 44 SKD SL 61 o pojemności 44 m3 z jednoskrzydłowymi klapo-drzwiami. To ciekawa nowość, bo w warunkach polskich i krajów ościennych w wywrotkach stosuje się zwykle klapy, bądź klapo-drzwi w wersji dwuskrzydłowej. Jednoskrzydłowe klapo-drzwi to natomiast element charakteryzujący wywrotki wykorzystywane właśnie we Włoszech.