Wielkie korki na A2 w Niemczech – remont autostrady i remont potencjalnego objazdu

Jazda po niemieckiej autostradzie A2 będzie jeszcze trudniejsza niż zwykle. Już dzisiaj w nocy, między węzłami Lostau oraz Kreuz Magdeburg, rozpocznie się remont na bardzo istotnym odcinku. A jakby problemów było mało, w tym samym czasie ma być też remontowana trasa alternatywna.

Remontu wymaga między innymi most na Łabie w miejscowości Hohenwarthe, położony na autostradzie A2 w kierunku zachodnim. Jego konstrukcja ma już ponad 300 pęknięć i dlatego prace muszą być prowadzone na bardzo szeroką skalę. 12-kilometrowy odcinek w kierunku zachodnim zostanie w nocy całkowicie zamknięty, dzieląc ruch na samą jezdnię w kierunku Berlina.

Władze Magdeburga planują też remont trasy, która mogłaby być ewentualnym objazdem, na przykład dla ruchu lokalnego. Mowa tutaj o drodze B1, idącej przez miasto i poprowadzonej równolegle do autostrady. Zdaniem lokalnych władz, B1 jest w bardzo złym stanie technicznym, nawierzchnia zagraża bezpieczeństwu i remontu nie można dłużej odwlekać. Prawdopodobnie zostanie on więc przeprowadzony latem, od początkowych dni sierpnia.

Omawiany odcinek A2: