Wielki test ciężarówek z silnikami Euro 6 – Fehrenkötter po raz kolejny sprawdzi auta siedmiu producentów

Niemiecka firma Fehrenkötter przeprowadziła kilka lat temu trzyletni test samochodów ciężarowych spełniających normy emisji spalin Euro 5. W flocie firmy pojawiło się wówczas siedem fabrycznie nowych pojazdów wyprodukowanych przez siedem różnych firm, a następnie każdy z nich rozpoczął pracę przy transporcie pojazdów oraz maszyn rolniczych. Przez trzy lata każda z konstrukcji mogła udowodnić swoje zalety w codziennej eksploatacji, natomiast jej producent miał szansę na podpisanie z Fehrenkötter większego kontraktu. Który pojazd natomiast ostatecznie wygrał? Triumfatorem okazało się Renault Premium Route, które było po prostu najtańsze w eksploatacji.

Auta z silnikami Euro 5 oficjalnie zniknęły już jednak z dealerskich placów, podobnie jak model Premium zniknął z oferty francuskiego producenta. Dlatego też Fehrenkötter rozpocznie wkrótce kolejny test. W szranki staną następujące pojazdy: Actros Bigspace 450, Stralis Hi-Way 460, wysokie Renault T440, Scania R450 Streamline Topline, Volvo FH 460 Globetrotter XL, MAN TGX 440 XXL oraz DAF XF 460 SSC. Każda z maszyn spełnia oczywiście normy Euro 6. Test potrwa zapewne kilka lat, lecz pierwsze relacje Fehrenkötter poda już za sześć miesięcy. Jak myślicie, który pojazd wygra tym razem?

Dla lubiących filmy – która produkcja Renault Trucks z okazji zwycięstwa modelu Premium w poprzedniej edycji testu. Film jest w języku polskim: