Większe zyski dzięki frachtom z pierwszej ręki – giełda transportowa to nie zabawa w głuchy telefon

fracht z pierwszej ręki

Firmy transportowe ze wschodniej Europy, szczególnie w ostatnich czasach, muszą stawiać czoła wielu wyzwaniom. Mowa tu przede wszystkim o sankcjach wobec Rosji oraz zakazach wynikających z embargo, które przyczyniły się do załamania gospodarczego oraz o ustawie o wynagrodzeniu minimalnym obowiązującym w Niemczech (MiLog), która oprócz obciążenia finansowego, nakłada na firmy transportowe także wiele obowiązków biurokratycznych. W tej trudnej sytuacji niezwykle istotne jest więc dbanie o to, by uzyskać jak najkorzystniejsze stawki za zlecenia transportowe. Country Manager TimoCom na Polskę, Klaudia Grzybowska wyjaśnia: „Najwyższe zyski firmy transportowe osiągają dzięki frachtom z pierwszej ręki, które mogą znaleźć przede wszystkim w największej w Europie platformie transportowej – TimoCom”.

Korzystne zlecenia transportowe bezpośrednio od zachodnich zleceniodawców

Każdy zna zabawę w głuchy telefon, której efekt końcowy jest jedynie ułamkiem tego, o czym była mowa na samym początku. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ podobnie dzieje się przy zawieraniu zleceń. Im więcej pośredników pomiędzy właściwym zleceniodawcą a zleceniobiorcą, tym niższe jest finalne wynagrodzenie. Firma znajdująca się na końcu zleceniowego łańcuszka musi także najdłużej czekać na swoją zapłatę. Dodatkowo każdy z pośredników skraca czas przeznaczony na przewóz ładunku. „Przewoźnik korzystający z giełdy TimoCom ma możliwość pozyskania zleceń transportowych od sprawdzonych kontrahentów. Oznacza to dla niego nie tylko wyższe, ale także szybciej otrzymane wynagrodzenie”, podkreśla Grzybowska i dodaje: „Dzięki bezpośredniemu kontaktowi pomiędzy zleceniodawcą a zleceniobiorcą jest także lepszy przepływ informacji. Zleceniodawca może bowiem mieć większą kontrolę nad transportem powierzonego ładunku. Taka praca jest spokojniejsza i wpływa na zadowolenie wszystkich stron. Zwiększa się tym samym możliwość otrzymania kolejnych zleceń, bądź uzyskania rekomendacji.

Wykorzystać cały potencjał platform i zwiększyć swoje szanse na rynku

Country Manager radzi, by w pełni korzystać ze wszystkich funkcji programu, między innymi z największej platformy trackingowej, na której zintegrowano wiele powszechnie stosowanych systemów telematycznych czy też mobilnego dostępu do oprogramowania TimoCom. To właśnie małym przedsiębiorstwom mobilny i bezpieczny dostęp do platform niemieckiej spółki przynosi największe korzyści. Dzięki tej aplikacji przedsiębiorcy nawet będąc poza biurem mogą przy użyciu tableta lub smartfonu przyjąć kolejne zlecenia oszczędzając czas i pieniądze. Mogą także zawsze pozostać elastycznym. W celu zwiększenia przewagi konkurencyjnej i budowania wiarygodności swojej firmy, użytkownicy TimoCom na swoim firmowym profilu mogą podać, że na czas wykonywania umowy przewozu udostępniają swoje pojazdy do trackingu. TimoCom wdrożył już bowiem interfejsy wszystkich powszechnie stosowanych systemów telematycznych w Europie.

Z TimoCom przewoźnicy mają możliwość pozyskania zleceń bez pośredników, dosłownie „z pierwszej ręki”.


Artykuł został opublikowany na zamówienie.

Źródło: timocom.pl