„Widzieliście nowego BharatBenza?” czyli parkingowa ciekawostka na sobotę

Trwa weekend więc dobrze przygotować sobie jakąś ciekawostkę, którą zaskoczymy innych uczestników sobotniego „uniwestytetu parkingowego”. Można na przykład powiedzieć „hej, a widzieliście nowego BharatBenza?”, co bez wątpienia wzbudzi zainteresowanie naszych kolegów, a także podziw dla naszej szerokiej wiedzy.

bharat_benz_premiera_1

bharat_benz_premiera_2

bharat_benz_premiera_3

BharatBenz to indyjska marka z koncernu Daimler Trucks, która specjalizuje się w samochodach ciężarowych. Na tamtejszym rynku to jest zresztą marka ceniona, czego dowodzi przyznanie Daimler India Commercial Vehicles nagrody dla „Producenta Samochodów Użytkowych Roku”, a także stosunkowo wysokie ceny indyjskich Benzów. I właśnie ten BharatBenz zaprezentował ostatnio cztery nowe pojazdy – trzy ciągniki siodłowe 4023TT, 4028TT oraz 4928TT, a także ciężarówkę budowlaną o oznaczeniu 3128CM.

Patrząc na zdjęcia tych pojazdów trzeba oczywiście przyznać, że Europejczycy gdzieś te „nowe modele” już widzieli. Wszystko za sprawą kabiny, która na moje oko pochodzi z 18- i 25-tonowego Mercedesa Atego I generacji. Wracając jednak do samego BharatBenza – wraz z prezentacją czterech nowych modeli gama tego producenta stała się kompletna i oferuje auta z najważniejszych klas tonażowych.