Wiatr przewracał ciężarówki i zrzucał na nie fragmenty drzew – bardzo trudne warunki z ostatniej doby

Przez Polskę oraz Niemcy przeszły wyjątkowo silne wichury. Od wczoraj podmuchy wiatru osiągały do 110 km/h, a ostrzeżenie meteorologiczne utrzyma się w Polsce jeszcze do godziny 13.

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna, w ciągu ostatniej doby odnotowano 887 zgłoszeń związanych z pogodowymi zniszczeniami. Swój wpływ miało to oczywiście na ruch samochodów ciężarowych, a także na sytuację na drogach.

Szczególny przypadek problemów zaprezentował „TVN24”, na filmie dostępnym tutaj. W roli głównej wystąpiła tam ciężarówka, w której naczepę wbił się potężny konar. Kierowca początkowo jednak niczego nie zauważył, kontynuując jazdę z konarem na dachu.

Wśród utrudnień z Niemiec można natomiast wymienić te z autostrady A4 na południowym wschodzie kraju. Wiatr był tam na tyle silny, że zdołał przewrócić przyczepę ciągniętą przez Iveco Eurocargo. Podobne zdarzenie miało też miejsce na trasie A392 nieopodal Braunschweigu. Tam wiatr przewrócił ukraiński zestaw przestrzenny na bazie MAN-a TGL, a dwie osoby zostały przy tym ranne.

A4:

A392: