Wiadukt kolejowy z zakazem 3,3 metra kontra zestaw przestrzenny z pianką

Zdjęcia: policja, Maciej Kubisiak

Połączenie bardzo niskiego wiaduktu oraz lekkiego zestawu przestrzennego dało wręcz widowiskowy efekt. Przyczepa nie została zmiażdżona na wiadukcie, lecz przechyliła się o niemal 90 stopni.

Takie zdarzenie miało miejsce we wtorek, w Śremie nieopodal Poznania. Mercedes-Benz Atego przewoził ładunek pianki meblowej i wjechał na ulicę Powstańców Wielkopolskich. Jest ona objęta zakazem ruchu dla pojazdów powyżej 6 ton oraz 3,3 metra wysokości. Wynika to z obecności bardzo niskiego wiaduktu kolejowego.

36-letni kierowca Mercedesa otrzymał mandat oraz punkty karne. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, a błąd tłumaczył zwykłym zagapieniem. Śremska policja prosi zaś o nagłośnienie tematu, by dotarł on do jak największej ilości kierowców ciężarówek. Pod omawianym wiaduktem regularnie dochodzi do takich zdarzeń i kilkukrotnie blokowały się tam nawet betoniarki.

Wyjaśnienie kwestii znaków: Oznakowanie wysokości wiaduktów w Polsce: jak traktować znaki i kiedy dochodzi do złamania prawa?

Lokalizacja wiaduktu:

Mogą występować przejściowe problemy z dostępem do komentarzy na urządzeniach mobilnych oraz podczas korzystania z przeglądarki Firefox. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.