OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Czerwiec, 2018

Wesołe miasteczko w komunikacie ITD – Scania Torpedo z naczepą i przyczepą liczyła ponad 21 metrów

Samochody ciężarowe z “wesołych miasteczek” często wygląda jak przybysze z innej rzeczywistości – nie spełniają żadnych norm długości, ciągają po dwie przyczepy na raz i są po prostu bardzo stare. Czy oznacza to więc, że posiadacze tego typu sprzętu zwolnieni są z powszechnych zasad?

Pewne ulgi faktycznie ich dotyczą. Przede wszystkim chodzi tutaj o zwolnienie z norm czasu pracy, obowiązujące w przypadku “specjalistycznych pojazdów do przewozu wyposażenia cyrków i wesołych miasteczek”. Nie zmienia to jednak faktu, że same ciężarówki muszą spełniać normy dotyczące długości lub posiadać stosowne zezwolenia. Muszą też mieć przeglądy techniczne i być po prostu w pełni sprawne.

A oto najnowszy komunikat GITD, dotyczący właśnie tego tematu:

Nietypowa konstrukcja, przewożąca elementy wesołego miasteczka zwróciła uwagę małopolskich inspektorów ITD, którzy wracali z kontroli. Pojazd składał się z: naczepy, przyczepy i pojazdu silnikowego. Zgodnie z prawem, taki zestaw, czyli złożony z więcej niż dwóch pojazdów wymaga uzyskania zezwolenia. Dokumentu nie okazano kontrolującym, a dalsze czynności inspektorów wskazały kolejne naruszenia.

Pojazd był zdecydowanie za długi. Normy przekroczono o blisko 30 %. Już samo to naruszenie zagrożone jest karą w wysokości 15000 złotych. Inspektorzy stwierdzili jednak dalsze wykroczenia przy okazji przewozu wesołego miasteczka. Pojazd miał niesprawny układ hamulcowy, brakowało badań technicznych i dowodu rejestracyjnego przyczepy.

ITD zakazała dalszej jazdy z wesołym miasteczkiem. Dowód rejestracyjny naczepy został zatrzymany, a na kierowcę nałożono mandat karny. Wobec przewoźnika z kolei wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 8000 złotych.

Ten wpis ma 12 komentarzy

 1. Tomaszek02 napisał(a):

  Jednym słowem CYRK ;-))

 2. KingOfBelarus napisał(a):

  Z 5 lat temu w Białymstoku widziałem cyrkowe, stare Magnum z naczepą ~12m, do tego przyczepa tandem ~6-7m i za tym jeszcze mała przyczepka samochodowa. W bialy dzień radośnie pojechało w kierunku Suwałk.

 3. Michal napisał(a):

  Wszyscy wiedza ze braki kierowcow sa! Dlatego kolego KingOfBelarus zrobiono zestaw taki jak opisales jadacy w strone Suwalk.

 4. Driver napisał(a):

  Wczoraj Techniczna zatrzymała kolegę z kątenerów mławskich – 75ton dmc. 500zł mandatu i pyścili go dalej – ludzie śmiech i żenada jakie zagrożenie na drodze taki kretyn powoduje w porównaniu z gościem który wiezie kolejkę do cyrku czy wesołego miasteczka.

  Kompromitacja i patologia!

 5. Jo napisał(a):

  Ciekawe kto z was by potrafił taki złożony zestaw prowadzić. Wszystkie krawężniki i rowy wasze…

 6. Jacor napisał(a):

  Jak taki …zielony…. może wiedzieć że hamulec jest niesprawny sam jeździ starym passatem A na drodze wielki diagnosta

 7. Olaf napisał(a):

  Ostatnio go w Bolesławiu mijałem!

 8. Bartek k napisał(a):

  Pewnie małpa kierowała

 9. PEXI napisał(a):

  Ostatnio w Warszawie ja szedłem ulicą widziałem zestaw wesołego miasteczka który liczył normalnie DWIE naczepy. Jedna normalnie zaczepiona na siodła druga z wózkiem dolly.

 10. Laweciorz napisał(a):

  21m to ma lora z 7 Caddy i jakos nikt sobie z tego nic nie robi.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.