OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 10 Listopad, 2017

Wbrew przepowiedniom, ceny paliw poszybowały w górę – olej napędowy kosztuje średnio 4,46 zł/l

iveco_stralis_xp_480_test_40ton_10

Pamiętacie jak podawałem, że do końca 2017 roku powinny utrzymać się bardzo niskie ceny paliw? Niestety, tym razem paliwowi analitycy kompletnie się mylili. Paliwa bowiem już drożeją i robią to w niepokojąco szybkim tempie.

Poniżej zamieszczam komunikat Państwowej Izby Paliw Płynnych, przedstawiający obecną sytuację oraz zmiany z ostatnich tygodni. Zapraszam do lektury:

Średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach 10 listopada 2017 r. ukształtowały się na poziomie: 4,72 zł/l Pb95 (Pb98 5,02 zł/l); 4,46 zł/l ON i 2,18 zł/l LPG*

Tym samym średnia marża detaliczna polskiej stacji w 45. tygodniu 2017 r. ukształtowała się na poziomie 3 gr, tj. 0,75%% ceny litra sprzedawanego paliwa. Jeżeli w najbliższym tygodniu utrzymają się wzrosty cen hurtowych, będzie to miało negatywny wpływ na sytuację marżową polskich stacji.

 • W porównaniu z ubiegłym tygodniem (notowaniem z piątku, 3 listopada) benzyna 95-oktanowa zdrożała 12 gr/l (Pb98 +10 gr/l), olej napędowy 11 gr/l, a LPG 3 gr/l.

Najtańszy olej napędowy mają stacje w woj. śląskim: 4,50 zł/l (+11 gr/l przez ostatnie 7 dni); najdroższy zaś zachodniopomorskie: 4,68 zł/l (+14 gr/l – to zarazem największe zmiany w cenie detalicznej diesla, jakie odnotowujemy w tym tygodniu).

Stacje śląskie to też najtańsza benzyna: średnia 4,61 zł/l (+10 gr/l); a zachodniopomorskie najdroższa: 4,82 zł/l (+14 gr/l). Największe zmiany to dolnośląskie: +20 gr/l przy średniej 4,70 zł/l.

Najtańszy autogaz to podkarpackie: 2,13 zł/l (+4 gr/l); a najdroższy zachodniopomorskie: 2,26 zł/l (+4 gr/l). Największe zmiany tego tygodnia to opolskie: +5 gr/l przy średniej 2,16.

* Zestawienie sporządzone wg monitoringu cen paliw prowadzonego przez Biuro Polskiej Izby Paliw Płynnych

W końcówce 45. tygodnia 2017 r. mamy lekką korektę mocnych ostatnio wzrostów hurtowych benzyny i oleju napędowego.

Dziś:

 • w hurcie rafinerii Grupy Lotos Pb95 tanieje 3 zł/m3, a ON drożeje 5 zł/m3 – przez ostatnie 7 dni notując jednak +4,03% i +1,59%.
 • w Orlenie benzyna tanieje 2 zł/m3, a ON – analogicznie jak w Lotosie – drożeje 5 zł/m3, przez ostatnie 7 dni notując jednak: +2,85% i +1,58%.

Należy pamiętać, że od 27 października do 10 listopada 2017 r.:

 • w Lotosie Pb95 zanotowała +6,34%, a ON +3,56%.
 • Orlenie benzyna notuje zaś w tym okresie: +6,37%, a ON +3,56%.

* Zestawienie sporządzone wg monitoringu cen paliw prowadzonego przez Biuro Polskiej Izby Paliw Płynnych

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 13 komentarzy

 1. Nomis napisał(a):

  Znając życie powodem wzrostu cen paliw jest napięta sytuacja związana z Koreą Północną w ostatnim czasie !!!
  Podobnie było z Afganistanem, Irakiem, Iranem,Sudanem, Syrią…
  Każdy powód jest dobry aby baryłka poszła w górę…a Wojna ZAWSZE !! Oczywiście Rząd może regulować zmniejszając podatki…tylko kto by chciał zrezygnować z dodatkowego zysku !?

  • Bob napisał(a):

   O czym ty piszesz? Jak w hurcie zakupisz paliwo to na fakturze jak wół pisze akcyza i podatek stanowią 50% ceny. Jak ciągle będziesz kogoś okradał to nie dajesz mu możliwości się wzbogacić i w końcu stracisz dojną krowę.

  • pete379 napisał(a):

   A co ma Korea do wiatraka? Tam nie ma ropy i ropociagow i szlaków przerzutu ropy.
   Debile z naszego rządu kombinują. Podatki, akcyzy, opłaty… Walczą z mafią paliwowa, a nie wiedzą jak raz na zawsze uciąć łeb hydrze… Obniżyć tak podatki, żeby proceder odbarwiania i cudowania z VAT był nieopłacalne.
   No ale lepiej 500+ i inne populistyczne programy prowadzić. Polsce potrzebny jest ktoś pokroju Margaret Thatcher, kto zacznie walczyć z rozdawnictwem, utrzymywaniem trupów – zakładów nierentownych, czy idiotycznymi związkami zawodowymi. No i kurcze złamać to embargo. Mamy położenie jakie mamy, ale daje nam to możliwość być jak pokorne ciele z przysłowia.

 2. Old Truck napisał(a):

  Może napiszesz coś o zapowiadanym na 9 listopada proteście ITD w Warszawie. W innych mediach nie znalazłem o tym ani słowa.

 3. Stefan napisał(a):

  W dzisiejszych czasach powodem wzrostu cen nie są zawirowania polityczne ale :: kolosalny dług;; państw zachodnich i to jest jedyna dziedzina gdzie transport nic nie może zrobić bo na tym polu wszystko się wciśnie od remontu rafinerii po burze śnieżne i opady puchu w Somalii .

 4. Prawda napisał(a):

  Jeszcze trochę i przestaniemy tankować w tym dziadostwie.
  Nie tak daleko stąd można zatankować za 1,09 – 1,12 Eryka.
  Tak więc widok ceny diesla w moim mieście 4,69 spowoduje ,że auta będą na powrocie do Polski tankować do pełna …przed wjazdem do Polski.

  Brawa dla pajacy “ekononicznych” grzebiących przy cenach paliw.
  Ciekawe skąd wtedy będą próbowali wyrwać kasę celem zasypania dziury/krateru budżetowego ?
  Czy ONI naprawdę myślą ,że w tym kraju działają sami ciemni ludzie /główna tuba tak myśli do dzisiaj/ a jedynymi wiadomościami dostępnymi dla ciemnego ludu jest echo z ambony ?

  Granice otwarte , internet nie odcięty , telewizja nie jest wyłączona.
  To jak zmuszą do kupowania TU ?

 5. 13*60 napisał(a):

  Kto mlody niech ucieka za granice.Tam bedziesz mial godną emeryture i pewne że ją bedziesz mial.Tam nie sponsorują ukraińców i masz spokojna prace.W polsce tylko garba sie dorobisz a twoj szef jak padniesz jeszcze Ci portfel z kieszeni zaj…Szukajcie pracodawcy zagranicznego!!!!

  • Cass napisał(a):

   Tutaj padniesz jak sie dasz zajechac przez szefa, a za zachodnia granica wylecisz w powietrze podczas niedzielnej kawy i ciastka w kawiarni 🙂

 6. Pawel / kierowca napisał(a):

  Na luksemburgu tankowalem diesla cena ponizej 1 euro za litr

 7. Pawel / kierowca napisał(a):

  Przy zakupie powyzej 800 litrow diesla pol kilowe wiadro tytoniu gratis.A lans na parkingach bezcenny 🙂 i gilzy na przedniej szybie 🙂

 8. Dawid napisał(a):

  13*60 a jedź już dzisiaj, może wreszcie przestaniesz się żalić. Jesteś nieudacznikiem, pogódź się z tym.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.